SAS forsinkelser/kansellerte IC avganger (oversikt/status)

CPH-BOS er kansellert i morgen. Noen som vet hvorfor? Ble booket om via AMS med SAS og DL iløpet av 10 min. Stod premium select, men var plassert i eco comfort. Fikk ringt og ordnet OSL-EWR i plus i stedet, håper vi iallfall. Står "seat at gate" på to boardingpass, og bare 12 seter i kabinen gir dårlige odds. Et hotell i BOS som dessverre ikke kan kanselleres, men fikk booket om bilen vi skulle hente.
 
LN-RKM fra EWR til CPH har squawket 7700 og ser ut til å gå mot EDI(/GLA).
 

Attachments

  • IMG_5327.jpg
    IMG_5327.jpg
    154.4 KB · Views: 861
Gikk til EDI.

Er en tråd på Reddit hvor det diskuteres: https://www.reddit.com/r/flightradar24/comments/1maefm2/sas_emergency_over_scotland/?sort=new

Et par sitater fra den tråden:

I am on the plane. Pilot said it was an issue with the electricity generator. We had trouble with the APU before departure

We lost electricity for non-critical systems before they decided to make an emergency landing

My daughter is on board, problems with an engine they say. Electronics like the screens haven’t been working as well. Late already from Newark with a fuel problem.
 
Dette er en A330-300 og den er nesten 23 år gammel.
Så det er vel noe som snart må oppgraderes/fornyes på denne maskinene.

Alle 'slitedeler' skiftes etter nøye definerte intervaller. Men akkurat som med bilen din, vil det være deler som svikter utenom skjemaet.
 
Med godt vedlikehold holder kjerra i mange år enda.

Alle 'slitedeler' skiftes etter nøye definerte intervaller. Men akkurat som med bilen din, vil det være deler som svikter utenom skjemaet.

Ja det er helt korrekt som dere sier.
Men, når de sier at strømmen ikke virket "Electronics like the screens haven’t been working as well." Og da hadde det vært interessant å vite hvilken del som var defekt (som måtte byttes ut).

Jeg håper SAS bruker denne LN-RKM A330-300 i mange år fremover.
 
Ser at SAS sendte 2 rescue flight til EDI for å få pax til CPH. En A320neo og CRJ9. Siste rescue flight gikk 8 timer etter at SK910 diverted til EDI.

Flyet som diverted A333 LN-RKM er i dette øyenblikk i ferd med å ferry tilbake til CPH etter ca 31 timer på bakken i EDI.
 
Hva er LN-RKM friskmeldt?!?
Og her får man ikke noe info og hva det var som var feil med flyet :(


Du har jo selv svart på et innlegg om RKM litt lenger opp.


7f1cd0b5bd414121da6a8df23778373f.jpg
 
Back
Top