US peso, men jeg har i senere tid også klat det US rupiah !:devot:
Slik jeg tolker SAS Q3 har de nesten ikke hedget noe i 2015 - og kan komme godt ut av dette - eller tolker jeg dette feil ?
http://www.sasgroup.net/en/wp-content/uploads/sites/2/2014/10/SAS-2014-Q3-Analystmaterial-ENG.pdf
Står det noe om dette i Norwegians Q3?
Norwegian is an interesting case as it has only 23% of its expected fuel consumption hedged for the coming 12 months
http://e24.no/energi/american-airli...er-paa-aa-gjoere-det-motsatte-av-sas/23386111Verdens største flyselskap gjorde det SAS ikke turte - spekulerte i oljeprisen og traff blink.
Norwegian hadde forberedt seg i siste liten ved å overføre flyene til Irland. Det siste flyet landet i et irsk datterselskap i slutten av juni, like før dollaren steg kraftig.
– Ved å etablere et eierskap for flyene utenlands, slapp vi unna de negative effektene av sterkere dollar, sier han.
AA tjente gode penger på at oljeprisen sank
http://e24.no/energi/american-airli...er-paa-aa-gjoere-det-motsatte-av-sas/23386111
Selv er i GA er vi på rundt 1.95 ..
Da jeg flyttet over, var prisen godt under en dollar, men det spørs om den går særlig lavere nå.
Ser bensinprisen i Florida er nå under $2 for en gallon. Tidligere har den vert opp i nærmere $4
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.