Men jeg tror du skal over Atlanteren....men foreløpig er det sparsomt med hint fra deg!
Ellers blir det jo ikke noe gøy
Er det passkontroll for å reise fra Spania til Tyskland?
På den flighten är det så. Den verkar också gå 1515 så vi får snart se om jag hade rätt eller fel. Spännande hursomhelst.
Du har helt rett. Skyldes vel sikkert at flighten parkerer der den parkerer.
Jeg har altså vært ute av Schengen i dag, uten å ha vært der ^_^
24. september 2012
Madrid Barajas (MAD) – Flughafen Frankfurt am Main (FRA)
LAN Chile LA704
Airbus A340-300
CC-CQF
Sete 38A
Economy Class
Jeg hadde altså "booket meg" til MAD, opprinnelig med BA (før jeg booket om til IB), og jeg hadde egentlig fortsatt tenkt meg til HAM da denne flighten ble booket. Jeg måtte til Tyskland, og syntes jeg hadde hørt noe om at IB fløy store maskiner på den ruta (det var som sagt før jeg booket om til den andre store IB-maskinen. Jeg fant dog ut at LAN fløy ruta som en del av SCL-MAD-FRA. I tillegg var det eneste selskap på ruten med fornuftige enveisprisinger. Betalte vel litt over 100 Euro eller noe.
Fikk som tidligere nevnt sjekket inn. LAN byttet nettopp fra Amadeus til Sabre, og en advarsel lå ute på nettsidene, om at man helst burde møte opp en tre-fire timer før avgang. Jeg var der drøye tre, og fant en køfri biz-skranke. Spurte for ordens skyld om det var greit at jeg sjekket inn der, siden det egentlig ikke stod noe om OW-status. Fikk bare et "OK.." som om de bekreftet at "javel, du gjør det, du". Fikk nå levert koffert og fikk et boardingkort. Setevalget mitt var 38A. Nest bakerst. Ene og alene pga. at det var eneste toseter som var helt ledig da jeg sjekket inn.
Security gikk så-som-så, og jeg fant etterhvert denne:
Diverse snadder ble inntatt.
Denne karen koste seg også.
Turet etterhvert til gaten, og fant denne:
Det var tre boardinggater: To for røkla (en for rad 30-40, og en for alt foran 30), og en for biz/OW Sapphire/Emerald. Her oppdaget jeg at det stod Ruby på boardingkortet, men forklarte situasjonen, og jeg fikk lovb til å boarde der.
Jadda...
Det var ledig lenge...Men dessverre ikke helt til pushback. Hun som satt der ver heldigvis ikke så stor.
Vi kom oss opp og avgårde. Jeg fyrte i gang IFE og så litt serier.
Noen traller kom etterhvert, og jeg fikk dette:
Så videre på serier, og rett før en Friends-episode var ferdig, slo de av IFE.
Innflyvningen need mot FRA var bumpy. Jeg har for første gang sett etter spyposer med den hensikt å ha en klar tilfelle. Fant ingen, og fikk heldigvis ikke bruk for en heller. Landingen var også hard, og jeg fikk likegodt en redningsvest leggen bakfra. Vi taxet av og fant en gate ved T2
Derifra var det å finne vegen til hotellet. Hilton i Frankfurt var dyrt, så det ble noe annet. Hilton i Mainz.
Jernbanestasjonen ble lokalisert og billett ble forsøkt kjøpt. Som vanlig, ville ikke automaten ta kortet mitt. Noen andre som forresten har erfaring med helt vanlige VISA og MC fra DNB på disse automatene? Nuvel. Minibank ble løsningen, og en billett til Mainz ble kjøpt. Deretter var det å boarde et tog som så ut som det skulle den vegen, og jaggu kom vi ikke til Mainz Hauptbahnhof etter en stund.
Trasket så i veg til Hilton Mainz City (må ikke forveksles med Hilton Mainz) og fikk sjekket inn. Ingen spesiell "recogntion" hverken som HH Gold eller bursdagsbarn. I tillegg hadde de klart å gi meg rom rett ved heisen, til tross for at det ligger inne "far from elevator" i HH-profilen min.
Nuvel.
La inn en liten raider her og: Pretzel med noe kremost, og en hveteøl. Ølen stod her da jeg kom, og Pretzelen gllimret med sitt fravær. En noe nervøs, tilsynelatende "ikke-innfødt tysker" kom med den like etterpå.
Nå sitter jeg nå her. Litt små-misfornøyd med hele greia. Restauranten nede serverer vbiisst buffet, og det så ut som det var en busslast med pensjonister der. Litt småtrøtt, så vi får se om jeg drister meg ned eller ikke.
I morgen: To legs, den lengste på litt over fire timer.