SAS dytter inn flere seter i flyene sine
Reiselivsnyheter / RSS
Lag din egen RSS
At SAS' Boeing 737-fly - selskapets mest brukte fly i Norge og på rutene ut fra norske flyplasser - dermed rydder plass til ekstra passasjerer, betyr imidlertid ikke at plassen blir trangere for de andre om bord, bedyrer SAS-talsmann Thomas Midteide:
- Her er det snakk om å modifisere noen av våre B737-600 og 700 med en ny type seter som tar mindre plass, og som gir oss 2,5 cm mer plass pr. seterad, sier Midteide til VG Nett.
De nye setene er like komfortable som de gamle, selv om de er mindre, forsikrer SAS.
Fra 112 til 120 seter
På de minste flyene økes antallet seter fra 112 til 120.
- Seteavstanden blir den samme som før, sier Midteide.
De ekstra setene vil bli montert inn i SAS-flyene fortløpende etterhvert som flyene er inne til service.
Standardiserte fly
Det er også en annen grunn til at SAS putter inn flere seter i de minste Boeing 737-flyene sine:
- Vi ønsker å harmonisere antall seter på flyene våre, slik at det blir lettere å bytte fly når det er nødvendig. I dag kan det by på problemer ved flybytte når like maskiner har ulikt antall seter om bord, forklarer Thomas Midteide.
Hiver ut 32 seter
Charterselskaspet Star Tour har annonsert at de foran høstsesongen i år skal fjerne 32 seter i alle langdistanseflyene sine av typen Boeing 767.
- Dette gjør vi for å gi passasjerene bedre benplass om bord, sier daglig leder i Star Tour, Jørn Kristiansen.
- Ikke dyrere
Bedre benplass ligger aller høyest på kundenes ønskeliste når de skal fly langt. Det viser både egne og eksterne kundeundersøkelser, sier Kristiansen.
- At flyene våre får færre seter, vil ikke slå negativt ut på billettprisen, forsikrer Star Tour-sjefen.
Ja det er litt av et saklighetsnivå vi begynner å lande på i pressen i Norge....:nor