Den store norske vinterværtråden 2011-2012

Hannj bles noko så inn i f**n!

Kvernberget nuh:

‎>>> ENKB (KRISTIANSUND/KVERNBERGET RWY 07/25) <<<

METAR 251820Z AUTO 22030G56KT 180V250 5000NDV FEW002/// SCT020///
BKN028/// 08/03 Q////

Og det skal vist bli værre... Jaja, greit at det ikke er noen flybevegelser resten av kvelden da kanskje :fly
 
Re: Hannj bles noko så inn i f**n!

Blir spennende å se på utviklingen av været :) skal fly OSL-EVE imorgen ettermiddag/kveld! Stemningsrapport kommer!
 
VKG5732 omdirigert til OSL

Ser ut som VKG5732 avbrøt landing på Flesland og har satt snuta mot Gardermoen.
Forståelig.
 
Re: VKG5732 omdirigert til OSL

Men både Baltic Air, BTI-171, og SAS, SK7406, kurser mot BGO. Så får tiden vise hva resultatet blir.
 
Re: Hannj bles noko så inn i f**n!

Blir spennende å se på utviklingen av været :) skal fly OSL-EVE imorgen ettermiddag/kveld! Stemningsrapport kommer!

Og vi skal andre veien. Tror ikke vindstyrken er heftig nok til at det blir problemer her ;)
 
Re: Den store norske vinterværtråden 2011-2012

Ser ut som SAS har kansellert til AES i dag
 
Re: Den store norske vinterværtråden 2011-2012

Ser ut som at NAX sender alt som skal ned på Værnes til Osl i øyeblikket. KLM har en flight som forsøker seg ned på Værnes i øyeblikket. I tillegg sliter Hurtigruten ASA å skaffe fly til 600 pax som er strandet rundt om, hørt de har klart å få noen charterfly fra Tyskland til noen flighter, uten jeg vet hvilke og hvilke selskap det er snakk om.
 
LN-DYV

Hva driver den med? Skal til Trondheim, er det stormen som ødelegger? og hva skjedde med Austrian som fløy rett over Osl ?
 

Attachments

  • LN-DYV.jpg
    LN-DYV.jpg
    74.5 KB · Views: 261
Last edited:
Re: Den store norske vinterværtråden 2011-2012

1 Austrian Arrows og 2 NAX diverted fra ENVA med 3 go-arounds i tett rekkefølge på ENGM nå?
 
Re: LN-DYV

En av flere flighter som diverter til OSL pga værforholdene på Værnes. KLM prøver seg i dette øyeblikk å komme ned på Værnes. Jeg regner med det er lite alternative flyplasser rundt Værnes som kan ta ned en 737-800 i kveld, like ille over alt i midt-norge, så like greit å komme seg trygt ned på OSL.
 
Re: LN-DYV

Ser ut til at Austrian går til Torp mens alt av NAX ligger i holding nord for Drammen.
 
Last edited:
Re: LN-DYV

Det er ekstreme vindforhold i Trondheimsområdet for øyeblikket. Trær og tak flakser avgårde og flere veier er stengt. Ser ut til at DY's charter fra TFS og ruteflyet fra LPA går til OSL i følge flightradar.
 
Re: LN-DYV

Det er meldt om flere strømbrudd i Gardermoen området også, uten at jeg vet om dette kan ha en årsak til at fly ikke lander.
 
Back
Top