W6 Wizz Airs ruter til Sandefjord/Torp

Re: Wizz Air med Torp - Rzeszów

Her er full sak fra SB, men bak betalingsmur https://www.sb.no/kutter-i-rutetilbudet-fra-torp/s/5-73-1562742

De fremhever også det du skriver at Ryanair jo fortsetter på 3 av de rutene som Wizz kutter, så er jo ikke såå mange ruter som forsvinner fra Torp. I samme artikkel står det også at OTP før flere avganger.

Wroclaw, Poznan og Riga er jo ruter som har gått i mange år med Wizz Air fra Torp. De var jo en opprinnelige aktøren som bygget opp et omfattende rutetilbud til Øst-Europa fra Sandefjord.

Ryanair på sin side betjente mange av de samme rutene fra Rygge. Og store deler av "østblokk-nettverket" ble flytta over til Torp når basen på Rygge forsvant. Siden har de konkurrert vinge mot vinge til mange av de samme destinasjonene i årevis.

Baser og ruter ryker på rekke og rad nå. Cardiff, Doncaster, Riga, Palermo og nå senest Sarajevo legges ned som baser og ruter fra eksisterende baser kuttes på rekke og rad. De sliter med å etablere seg på nye baser i Italia og UK, de sliter i sin tradisjonelle østeuropeiske kjernemarked. Nye ruter annonseres og kuttes etter kort tid. Hele Europa er full av illsinte Wizz-kunder.

Det brenner litt under føttene på Varadi nå. Det er grenser for hvor lenge man kan flyte på tidligere suksesser og luftige planer.
 
Back
Top