• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SK983 CPH-NRT diverter til OSL

jameson82

Flysitter
Ser OY-KBM har snudd ett godt stykke inn i Russland og er på vei mot OSL. Litt snålt er at den flyr rett over HEL,sneier ARN men går fortsatt til OSL.
 

Attachments

  • Screenshot_20170516-213247.jpg
    Screenshot_20170516-213247.jpg
    100.1 KB · Views: 1,119
Last edited:
Veit ikke, ligger inne med ferryflightnr at den skal tilbake til CPH 00.20 og med forsinkelseskode for Crew Rotation....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kan være så enkelt som hotellkapasitet. Maskinen flys nok til CPH for repair. Tipper det kommer en annen maskin opp for å hente gjestene, med mindre de bare bookes om der det er plass. Midt i uka midt i mai burde det være relativt kurant.
 
Kan være så enkelt som hotellkapasitet. Maskinen flys nok til CPH for repair. Tipper det kommer en annen maskin opp for å hente gjestene, med mindre de bare bookes om der det er plass. Midt i uka midt i mai burde det være relativt kurant.

Oslo bør vel være ett dårlig egnet sted for hotellkapasitet i natt vel..?
 
Tv2 melder om trøbbel på dass..
Det bekrefter SAS overfor TV 2. Flyet er en Airbus A340-313.

Flyet måtte snu på grunn av problemer med toalettet.

– Det har vært et problem med toalettet, som gjør at vi bestemte oss for at det beste var å snu og kjøre tilbake, sier presseansvarlig i SAS, Anna Kansell, til TV 2.

http://www.tv2.no/nyheter/9132986/
 
Last edited:
Nesten 7 timer siden den forlot CPH, det er en lang flytur for å ende på OSL.... Radarproblemer i Russland, selv om det er ubekreftet, lammet det kun dette flyet?
 
Back
Top