• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SAS IC

Fysikeren

ScanFlyer Silver
Der har jo været gode nyheder om SAS IC med to nye ruter. Tillykke med dem (selvom svenskerne på såvel di.se og flygtorget.se er sure).

Det er jo ikke så lang tid siden folk snakkede om, om SAS IC kunne overleve, bange anelser vi vel må sige blev gjort til skamme. Heldigvis.

Men hvad med fremtiden? Flere har jo påpeget, at SAS IC med sine (fra 2011 igen) 11 fly er for lille. Vil vi se SAS anskaffe nye fly? Og hvornår? Tolker man SAS's udmeldinger lyder det som om, at de venter på A350 og B787, men omvendt ser man andre væsentlige europæiske selskaber køber de modeller, der er på markedet idag, senest bl.a. Swiss med 5 A330.

Kunne man forestille sig SAS IC anskaffe en håndfuld (eller gerne to) A332? :P

Lars
 
Som nevnt i den andre tråden om denne store, flotte nyheten, blir en A340 frigjort på vinteren, så det hjelper da. På IC vil jeg vel tippe at SAS leaser én A330 hvis nødvending, mens de venter spent på Next Generation IC-fly. Og hvis jeg har rett, men dette er jeg ikke sikker på, er det kreditorene til SAS som må gi sitt klarsignal før de eventuelt kan dra på handlerunde.
 
Last edited:
Nå skal man også være forsiktig med å bite over for mye på en gang. Med disse to rutene vil SAS (gjenn)-åpne 2 IC destinasjoner i 2011, og tror det holder og at de nå må rette fokus på å få disse oppe å gå. Også kan man fra 2012 igjen eventuelt se på nye destinasjoner

Tror nok nyhetene nå det neste året vil handle om europeiskeruter og andre deler av konseptet enn nye IC ruter
 
Back
Top