• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

NY Cargo rute fra OSL med Sundt Atlanta

Tertit54

Scanflyer Green and white
Medlem
I følge godt infomerte kilder så vil Sundt-Atlanta begynne å fly to ukentlige rundturer OSL-EWR-MIA-OSL med planlagt start den 4 november.
Det vil da bli avgang fra OSL på Onsdager og Lørdager med retur den påfølgende dag. Tidspunkter er ikke helt på plass enda da den er avhengig av hvilke SLOT tider de får tildelt i USA.

Hyggelig for dem hvis de får dette til å gå i pluss, noe visstnok ikke engang Korean greide når de drev med USA-OSL cargo. :up::up:
 
Dette var da veldig gode nyheter :) I så fall blir det herlig for oss spottere med to stk. 747 på lørdager (og onsdager?)!
 
Hyggelige nyheter - trodde de hadde takket for seg, jeg. En periode stod jo jumboen parkert hver gang jeg var på OSL - og så plutselig var den ikke der lenger.
 
Samarbeidet med Atlanta gjør vel at de chartrer inn kjerra ved behov, og det er vel derfor den har vært i Malaysia også ..
 
Men hvis de også skal ha inn B747-400F, hvor vil de leie inn den fra? Air Atlanta, har de 744F også?
 
Hva slags frakt skal de ha på den ruta da?
Trodde det eneste fra Norge til Miami som var verdt å frakte over er vel solhungrige nordmenn? ;)

BF:cool2
 
Hva slags frakt skal de ha på den ruta da?
Trodde det eneste fra Norge til Miami som var verdt å frakte over er vel solhungrige nordmenn? ;)

BF:cool2

De kjører Ryanair-konseptet.
Hvis du orker å bli studd inn i en kald flycontainer i 8 timer, får du turen gratis!:old
 
Jeg lastet en Sundt Atlanta Skybridge 742 (TF-ARM) i går faktisk (25. Oktober), routing Phoenix London, full av fly-seter og en 747 GE motor. Har noen bilder av den også, skal se om jeg ikke kan vise dere noen av disse. Tok av fra PHX 1846 lokal tid.
 
TF-ARM er det gamle flyet det! ;-) Blir nok ikke den som kommer til OSL i forbindelse med oppstarten.....
 
Som nevnt over blir det visst en blanding i oppstarten ... men siden Sundt-gjengen er skolert på -400 blir det nok det på sikt .. .
 
Hyggelige nyheter for Sundt og morsomt flere ruter fra OSL. Hva var grunnen til at Korean slet med USA-OSL ruten?
 
Hva slags frakt skal de ha på den ruta da?
Trodde det eneste fra Norge til Miami som var verdt å frakte over er vel solhungrige nordmenn? ;)

BF:cool2

Marin Harvest har betydelig produksjon i Miami, så det er vel Laks det skal gå i.
 
Back
Top