Vel... Nei.![]()
Var sikker på at noe ville komme bare folk fikk tenkt seg litt om.Jeg har forøvrig et lite mål om å besøke alle statshovedstedene i USA. Er vel på rundt 10 stk til nå![]()
For noen kan det sikkert være en fin strategi å oppsøke dette, jeg prøver derimot helt å unngå denslags. Da jeg ikke har oversikt over hvilke aktiviteter det er innen domener jeg ikke følger med på klarte jeg kollidere med horder av skisupportere med flagg, kubjeller og store mengder øl i Wengen for 2 uker siden.Har jeg forstått deg rett er sportsarrangementer no-go?
Må innrømme at jeg har tittet på den og lignende lister, det har vært mange 7-lister som man har hatt avstemminger rundt de siste årene. Prosessen har imidlertid vært skuffende.Jeg forsøker å se flest mulig UNESCO verdensarvsteder, og listen over de 21 kandidatene til "verdens syv nye underverker" (http://world.new7wonders.com/new7wonders-of-the-world-page/new7wonders-of-the-world-finalists/) er også steder som er fint å samle på (selv om kåringen i seg selv var teit).
Må innrømme at jeg har tittet på den og lignende lister, det har vært mange 7-lister som man har hatt avstemminger rundt de siste årene. Prosessen har imidlertid vært skuffende.
Påskeøyene og Mali har jeg enda ikke besøkt. Pyramidene har jeg bare sett på lang avstand og i Kyoto har jeg besøkt flere tempel, men ikke Kiyomizu. Så jeg har kun fått med meg 17 av den listen. Du har uansett mye spennende forran deg med den 21-listen som ikke er så verst.
BBC hadde en avstemming som ga en fin liste med 50 destinasjoner som er verdt å få med seg.
http://forum.flyprat.no/showthread.php?t=119283
Natur kan gi mange bra temaer, men jeg har ikke helt klart å formulere noe her. Har prøvd å se hvalhai i flere år. Har vært mange steder hvor det til tider er mulig å se dem, men det er som oftest upassende tider av året at sannsynligheten for å se dem er størst. Har priotert andre kriterier for å velge reisedato og tenkt at jeg til slutt burde være litt heldig her.En annen ting jeg synes er morsomt å reise for å oppsøke, er ville dyr. Så langt har jeg blant annet vært på afrikansk safari, Galapagosøyene og tigersafari i India. Målet for noen fremtidige turer blir å se dyr jeg aldri har sett i naturen før. Vanskelighetsgraden er høy på enkelte dyrearter. Litt sært kanskje, men ikke særere enn de som reiser verden rundt for å se sportsarrangementer for eksempel.
Disse er gjerne vanskelig å få bord på selv om jeg kunne tenkt med en tur på The Fat Duck. Hos verstingen kan man stå på venteliste i flere år og kunne komme på få timers varsel, ikke akkurat noe for en helgetur.Hvis man ikke er matlei er kanskje restaurantlister et kriterie.
F. eks. verdens 50 (eller 100) beste restauranter: http://www.theworlds50best.com
Dette er vel det stikk motsatte av listen over. Biffsnadder med bernaise?Den litt mer folkelige tilnærmingen - byer med Hard rock Cafe eller plasser i Norge med Egon.
Har bare to på den listen, men det er da som oftest gode grunner til at de har få besøkende.- Minst ett nytt land på listen over de 25 minst besøkte landene i verden (http://www.garfors.com/2013/01/the-25-least-visited-countries-in-world.html). (Jeg har ingen av dem, men snart ett.)
Jadu, her var det mye å tenke på!
Savner Ikea, pule og nytt bryggeri i Midtøsten på listen...
Alle Portugals nåværende og tidligere kolonier er mitt mål...
Nå er nå min personlige erfaring at det regner noe forp...lt mye i disse hersens portugisiske koloniene,så de holder jeg meg borte fra!!! Men,det er klart finnes det IKEA der,så er ikke prinsippet helt 100 % fasttømret!
Ikke sant. Macau har et behagelig klima, med heller få regndager.
Anbefaler å finne ut når på året man bør besøke en destinasjon. Det er overraskende få som gjør den øvelsen.Nå er nå min personlige erfaring at det regner noe forp...lt mye i disse hersens portugisiske koloniene,så de holder jeg meg borte fra!!!
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.