LN - KKI - Helt hvit?

panerai

ScanFlyer Blue
På vei hjem fra jobb i dag så jeg DY 274 lande på Kjevik og jeg reagerte litt på at den var helt hvit. Jeg tenkte umiddelbart at den var helt ny, men etter litt detektivarbeid fant jeg ut at den ble levert i 2002. Regnummer er LN - KKI. Noen som vet grunnen til at den er helt hvit?
 
Den ble malt hvit da den ble utfaset, men ble senere returnert (siden DY trengte ekstra kapasitet formodentlig?). Kanskje usikkerheten rundt hvor lenge de skal ha den i flåten denne gangen er grunnen til at den ikke ble re-painted.
 
Saken er vel at den ble tilbud drittbillig og at det derfor var like greit å ta den tilbake en periode. KKO er også hvit og har vært det en stund.

Jeg fløy med KKI rett etter at den kom tilbake til Norwegian i fjor en gang. På utsiden var den som ny og jeg har aldri sett et så gammalt fly så rent fly innvendig!
 
KKI's karriere i Norwegian er snart over.
Innen utgangen av september blir den faset helt ut for siste gang..
 
Back
Top