Oslo-Lisboa
TP 761
A320
13.07.14
TAP Portugal
TAP executive class(C)
I dag startet endelig første etappe på min noe spesielle Afrika reise. Jeg møtte opp i god tid på Gardermoen ca. to timer før planlagt flyavgang. Innsjekk åpnet etter kort tid og jeg fikk sendt bagasje med «priority tag». Etter fast track sikkerhetskontroll så bar det av sted til SAS lounge, som var ganske så full på dette tidspunktet. Matutvalget var noe stusselig med litt pålegg og en curry-suppe. SAS bør virkelig satse på et bredere matutvalg i framtiden. 45 minutter før avgang begynte go to gate å blinke, så da gikk jeg til gate 43 hvor boarding enda ikke hadde startet.
Det var klart at dette kom til å bli enda en overbooket flight. Flyet var stappfullt både i Økonomi og Business. Etter boarding så kunne jeg ta plass i sete 1A. Etter ca. en time så ble menyen utdelt og valget bestod av fisk og en fuglerett.(Noe som ligner på kylling) Jeg valgte sistnevnte og ble noe skuffet da den var noe tørr. Denne ble servert med potetmos og salat. Jeg valgte Pepsi som drikke da jeg normalt ikke drikker alkohol.
Service nivået på kabinpersonalet var ikke særlig tilfredsstillende. Det føltes nærmest som en synd å trykke på service knappen, for å spørre om noe mere drikke. De spurte ikke om man ville ha noe mer på hele turen. Prisen for å oppgradere flyvningen var 2366 kr noe den definitivt ikke var vært. Setene er omtrent som i økonomi men på den ene siden er det blokkert midtsete.
Innflygningen til Lisboa var meget fin men det ristet veldig på veien ned. Noen klappet av lettelse etter landingen. Etter en lang gåtur fra flyet så fant jeg ut at priority taggen ikke hadde fungert slik den skulle. Ikke bare OSL som sliter med dette tydeligvis.
Nå har jeg sjekket inn på Tryp hotel Airport som er av en ganske bra standard. Internett fungerer meget raskt og room service er ganske billig.
I morgen fortsetter turen til Accra i Ghana.
Stay tuned.
PS: Bilder kommer så fort jeg får det til
