Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Originally posted by P.A. VIKING
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=285960
Air France-fly kan ha landet for sent
Ulykkesflyet fra Air France kan ha landet for langt inn på rullebanen på flyplassen i Toronto og dermed ikke ha klart å stanse tidsnok.
Originally posted by P.A. VIKING
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=285960
Air France-fly kan ha landet for sent
Ulykkesflyet fra Air France kan ha landet for langt inn på rullebanen på flyplassen i Toronto og dermed ikke ha klart å stanse tidsnok.
I følge rapporten som er lagt frem etter havariet viser at det gikk 12 sekunder etter at flyet traff rullebanen før pilotene satte i gang truster reversering som ville ha hjulpet til med oppbremsningen.
En av årsakene kan være at flyet ikke hadde den totale vekten ned på understellet mot bakken før det hadde gått 12 sekunder etter at flyets hjul traff rullebanen. Et fly trenger å ha den fulle vekten ned på bakken før truster reversering kan igangsettes sier en talsmann for Air France.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.