Helt riktig, det er rimelig åpenbart at SAS ikke har noen strategi for å overleve som selvstendig selskap. Man har valgt å slanke kostnadene så mye som mulig, fylle flyene for enhver pris og ta tapene dette medfører.
For øyeblikket flyter skuta på likviditet som koster skjorta, dvs. obligasjonslån til kredittkort rente.
Samtidig foregår det intense forhandlinger i kulissene om hvem som skal overta hvor mye og hvor mye staten(e) skal måtte betale for å bli kvitt selskapet.
Lufthansa har bukten, begge endene og alle korta. Giske sitter i skvisen sammen med Anders Borg og Claus Hjort Frederiksen. Kanskje Giske kaster ballen til Sigbjørn Johnsen så blir det ihvertfall konformt med tre finansministre.