Sola airshow 2012

ja.. Dakota Norway har me sett mange ganger før... også få ganger SAS sin veteran DC3. men nå vil eg se i andre fargedrakt og navn... KLM er tingen.. :)
 
Og da bekreftes det på FB at Viggen kommer fra Sverige. Og jeg siterer:

Er du en av dem som ble brutalt vekket i forbindelse med Sola Airshow 2004 da to Saab 37 Viggen jagere fra det svenske luftforsvaret hadde vekkerunde over distriktet? Vi kan ikke love tilsvarende vekkerunde i 2012, men Swedish Air Force Historic Flight har bekreftet at de kommer til Sola med sin nylig restaurerte AJS 37 Viggen. Denne maskinen har alt: størrelse, unik form (vi vil kalle den "sexy"), kraft - masse kraft, fabelaktige kortbaneegenskaper - og et motorbrøl som du kan kjenne langt inn i kroppen. Godt hørselvern er et "must" når man skal se på denne maskinen.

Flytypen tjenestegjorde i Flygvapnet fra 1971 fram til 2007 da det ble erstattet av JAS 39 Gripen. Flyet som kommer til oss i juni eies av det svenske Flygvapenmuseum og opereres av Swedish Air Force Historic Flight. Et stort stykke arbeid er lagt ned av SwAFHF og partnere i å få denne maskinen operativ på sivilt register og på ettermiddagen 27. mars 2012 fløy det for første gang på mange år. Dette er en godbit folkens og det er ikke til å legge skjul på at vi i arrangementskomiteen gleder oss som som unger. (foto: Dag Roger Stangeland, tatt under SAS04).
 
Går rykter om at Sola har sikret seg både Turkish Stars og Patrouille de France, så da får de noen store trekkplastre de også :)
 
Venter på en højdare her som gjør at familiens helgetur til Legoland blir avbestillt ;)

Eventuelt slå to fluer i et smekk. Mens resten av familien koser seg i Legoland også på søndag. Drar du til Aalborg og ser på Danish airshow, som for besøk både av Patrouille Suisse, Patrouile de France og Turkish Stars.
 
Back
Top