TOS
ScanFlyer Mile High Club
Jeg har derfor lavet en lille oversigt som viser udviklingen og væksten i internationale lokal pax på henholdsvis CPH og OSL de sidste 10 år (dvs. lokal dep/arr pax inkl charter renset for transfer og transit).
Har med vilje valgt ikke at medtage indenrigstrafik - ikke fordi de er mindre værd, men simpelhen fordi det ikke giver mening at sammenligne dette for CPH og OSL. Norge er et stort lang med lange og svært fremkommelige afstande, hvilke naturligvis giver en store volume af indenrigstrafik. Så for at kunne sammenligne direkte er der fokusere på den internationale trafik
Det spørs vel hva målsettingen med sammenlikningen er. Om det er snakk om å se på totale trafikkvolumer så må alt med, men om det er snakk om å se på potensialet for utenlandstrafikk ut fra ulike flyplasser så er det vel rimelig å se på nettopp den typen trafikk.
Bare for å få klarhet for egen skyld: Når du renser tallene for transfer og transit så teller du vel fortsatt en passasjer som f.eks. reiser fra TOS til LHR som en internasjonal passasjer ut fra OSL?