• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SAS tapte (i første innstans) erstatningssaken fra NAS

  • Thread starter Thread starter CK
  • Start date Start date
Re: SAS tapte (i første innstans) erstatningssaken fra NAS

Sakset fra artikelen: Norwegian anker også. Selskapet har brukt flere sakkyndige konsulenter til å regne ut hvor mye selskapet har tapt på industrispionasjen. Norwegian estimerte tapet til å være mellom 240 millioner kroner og én milliard kroner.

Kan ikke ha vært særlig sakkyndige konsulenter som kom med et så sprikende estimat på 760 millioner kr!:rolleyes:

Men Fredrik, det er også en avstand på 108 millioner fra de 132 millioner retten tilsa i første instans til det minimumsbeløp Norwegian HAR tapt. Sannheten kan ligge et eller annet sted mellom de to beløpene som er oppgitt avhengig av hvilket scenario/modell som benyttes. Også i pengeverden er det ingenting absolutter - hvem har ikke sett forskjellen mellom et budsjett som spikres nesten 18 måneder før det kommer en årsrapport?
 
Re: SAS tapte (i første innstans) erstatningssaken fra NAS

Men Fredrik, det er også en avstand på 108 millioner fra de 132 millioner retten tilsa i første instans til det minimumsbeløp Norwegian HAR tapt.

...108 millioner fra det Norwegian PÅSTÅR at de har tapt skal det vel være...

Rapportene de har lagt frem er basert på sannsynlighetsberegninger fra forskjellige konsulenter, og vil selvsagt sprike når man ikke har sikre eller beviselige tall å legge frem. Hvis de hadde bevist i retten at de HADDE tapt 108 millioner mer, så hadde de jo selvsagt blitt tilkjent 108 millioner mer.
 
Back
Top