• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SK SAS med spesial livery til 80-årsjubileumet

Den såg billig ut. 😝 Känns som det är tre eller fyra idéer som man av misstag har blandat ihop till en…
Förstår inte hur man kan ha godkänt denna, men så är jag inte designer heller.

Minner om Haribo-liveryen jeg en gang bygde fra Revell :D

TuiFly-Haribo-Blue-Plane-1.png

Bildekilde: https://pointmetotheplane.boardingarea.com/special-edition-haribo-gummy-bear-b737-planes/
 
Holy sh** !! Men er sikker på at den ser imponerende utr på nært hold.

Er det noen som kan se planlagt bruk de første dagene?
 
Last edited:
Ikke like stilfull og elegant som ITA Airways sin friske livery, men dog en sprek farge! Den blåfargen minner om den ene av de 2 MD-80 maskinene som hadde en spesial livery( 1 stk rød og 1 stk blå) dekket med hvite fly over skroget.

Legg merke til det spesialdesignet `80`-tallet som er på halepartiet. Det skal liksom forestille en stor, rund flykropp og 2 stk jetmotorer som er smeltet sammen til et jubileums 80-tall. Den vil dukke opp som pins på jakke-kragen på uniformen under jubileumsåret.
Artig med litt forandring! Det skal de ha!
 

Attachments

  • IMG_4633.webp
    IMG_4633.webp
    35.1 KB · Views: 56
Last edited:
Til å ikke være bestevenner lengre, blir både nytt standard livery og nå jubileumslivery fra SAS og Lufthansa påfallende likt. Lov å påstå at sistnevnte var mer heldige med sitt jubileumslivery.
 
Jeg ble ikke grepet, men alt i alt ok festlige farver. Noen mener sikkert det er litt «spesielt».
 
Helt OK selv om jeg skulle ønsket at de kanskje hadde gjort noe mer ang SAS historie og den skandinaviske identiteten.
Men det ble bedre enn Lufthansa sin i det minste, som jeg føler ble for mørk, så her gjorde SAS noe bedre ift en mer freshere og lysere blå farge.
 
SAS 80-Year Anniversary livery skal visstnok være "inspired by the past, but also very modern and forward leaning"og tegnet av SAS sin egen sjefsdesigner. Den er klar om ca 2 uker, så da får vi se om denne beskrivelsen er treffende.
Ser vel for å være ærlig ikke hvordan dette var verken inspired by the past, modern eller forward leaning :unsure:
 
Det sies at all god reklame skal være bittelitt irriterende for å bli lagt merke til. Synes SAS traff veldig godt akkurat der…

Elegant er det ikke, men dette kommer jo til å bli tatt en zillion bilder av. Regner med det står «Scandinavian» på undersiden av den, det hadde vært kult hvis det er i den gamle fonten. Det får nok ganske snart avklart når den tar av rundt 2230 for å fly Shannon- Kastrup.
 
Iøynefallende -ja, pent -tja.
På den positive siden kan man jo bemerke at den store SAS-logoen på framkroppen - her kommer godt fram i motsetning til standardversjonen der det er helt avhengig av lysforholdene.
 
Back
Top