Saint Maartens

14902930_10153794820911036_5676024965262056921_o.jpg
 
Da er det vel bare å stryke SXM fra "bucket lista". Er ikke helt det samme uten Jumboen.

I'm not going without the Big Boeing:headbang
 
"BYE BYE SXM" i ruta under takeoff. Definitivt en era som er over.

attachment.php
 

Attachments

  • byebyesxm.png
    byebyesxm.png
    305.7 KB · Views: 1,148
Da er det vel bare å stryke SXM fra "bucket lista". Er ikke helt det samme uten Jumboen.

I'm not going without the Big Boeing:headbang

Å sitte i skyggen under parasollene med kameraet og en iskald Presidente er helt sjef uansett. Ikke noe å lure på engang!

14711444_10153794616966036_9133743049255405665_o.jpg
 
Hotellanbefaling på St Maarten

Har noen en anbefaling om hotell/sted på St Maarten ?
Skal være der i 4 overnattinger i mnd skiftet NOV. DES.
Prioriterer strandlivet.:cool::drink
 
St maarten/maho beach

Noen som vet noe om situasjonen på St Maarten nå etter uværet. Er sanden tilbake på Maho beach ?
 
Re: St maarten/maho beach

Flyplassen åpner til uka, men kun begrenset. Sonesta vil være stengt til utpå våren. Sunset Bar er pinneved. Sanden kommer vel av seg selv overvtid.
 
Re: St maarten/maho beach

Uffamei !

Håper det er noe å oppleve da ? Skal være der 4 dager i mndskiftet NOV. DES. etter en seilas !

:headbang:drink
 
Vi skal på et cruise til sommeren og vil være syv timer på St Marteen. Er det da fult mulig å dra fra hovedstaden til Maho Beach med taxi eller lignende og er et verdt det? Er denne baren OK og man kan få en grei lunch?

Hvordan er flytrafikken på SXM fra ca 0900 til la oss si 1400?

Takk.
 
Da jeg var der var den beste trafikken mellom 1030 og ca 15. Tviler på at det endrer seg mye. Ikkenoe problem med taxi frem og tilbake. Mange som tar turen.
 
Vi skal på et cruise til sommeren og vil være syv timer på St Marteen. Er det da fult mulig å dra fra hovedstaden til Maho Beach med taxi eller lignende og er et verdt det? Er denne baren OK og man kan få en grei lunch?

Hvordan er flytrafikken på SXM fra ca 0900 til la oss si 1400?

Takk.
Da vi var på cruise der hadde båten egen buss som kjørte til stranda.
Det ville forundre meg meget om din båt ikke også har det.
Og ja, det er absolutt verd turen !!
 
på ''Sunset Bar'' har de god og ordentlig mat, det er et ordentlig sted, ikke noe shady. Til og med eget basseng og en suvenirbutikk.
 
Absolutt, ta turen til Mahoo beach. Ta med telefonen og følg med på fl24.
Sunset bar er helt ok. Det ligger en bar på vestsiden av stranda som er mer uformell og veldig koselig.
Du kan også ta buss til Mahoo fra Phillipsburg. Det går minibusser hele tiden som har et skilt i frontruta hvor det står ‘’Mahoobeach-Phillipsburg’’. Den koster 1,5-2$ en vei.
Var der 30nov. til 3.des.ifjor.
 
St. Martin/Sint Maarten ( sakset fra Afar)

One of the hardest-hit islands, St. Martin has had more to overcome during its comeback. This winter will see some of the family-friendly island’s most anticipated reopenings. Sonesta Ocean Point Resort will be fully operational on December 15, and its sister property Sonesta Maho Beach Resort opens in February 2019 after a complete overhaul that will make its buildings able to withstand sustained 200-mph winds.
On December 10, Belmond La Samanna

opens with rooms and public spaces refreshed by design firm MuzaLab and a newly invigorated Baie Lounge Bar.
 
Back
Top