Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Tror området med konferansebordet har vært stengt i lang tid må. Tror ingen turer går så nærme grensen lenger.Når Futura nevner DMZ kom jeg på en ting: Med forbehold om at det er mange år siden jeg var der minnes jeg at det var strengt med registrering av passnummer og forhåndhåndsbestilling av turen et minimum antall dager i forveien. Bør sjekkes hvis dere tenker å ta turen til grensen. Det er ikke lange biten fra Seoul og verdt en tur. Tror det kommer an på forholdene fra dag til dag, men da jeg besøkte stedet var det var mulig å gå rundt konferansebordet som står midt på grensen. Så da har man rent teknisk/geografisk vært i DPRK også.
Ble stengt for noen år siden da en amerikansk soldat flyktet til nord. Nærmeste man kommer grensen nå er nede i den tredje infiltrasjonstunnelen hvor man stopper ved tredje barrikade og kan se frem til andre barrikade. Beste utsikten inn i landet får man fra Dora observatory, forutsatt godt vær. Herfra ser man propagandalandsbyen, flaggstengene til begge land, flere landsbyer og en rekke vaktposter. Meget fascinerende.Tror området med konferansebordet har vært stengt i lang tid må. Tror ingen turer går så nærme grensen lenger.
Takk for fine tips.Halla, jeg fant ikke noen generell Asia-tråd så jeg prøver her. Familien la ned veto på Asia til sommeren - og rent værmessig så tenkte jeg at da er det jo "bare" Bali. Vi fikk til slutt tak i 5 pax i Premium til Seoul for 64.000 som er en hyggelig sum for komortabel flight til Asia.
Så.. Her trenger jeg backup of råd:
Lander 4 juli og tenkte:
- 3 dager Seoul (Regner vistnok en del)
- 14 dager i Hoi An
- 4 dager i Tokyo (Vistnok veldig varmt, men familien er jo litt herdet)
Er dette en lur Asia plan for juli? Opplevelser og hotell for pengene?
Selve turen til Seoul er heldigvis/desverre spikret (3-26 jul)
Takker.. Men vi flyr Monkey så ingen 2+2 på oss...Hadde valgt Vietnam Airlines.
Kun fordi jeg vil prøve noe annet enn Korean.
Fløy fremst på Korean SYD-ICN i sommer - ble ikke veldig imponert.
Fløyet Korean flere ganger regionalt, uten å bli slått i bakken av service.
EDIT: yack. Kanskje Korean likevel.
Vietnam A321N:
Eight Collins Aerospace MiQ cradle seats, arranged in a 2-2 configuration. Each seat features an adjustable headrest, and in-arm storage pocket
Row pitch: 36"
Seat width: 20"
Seat recline: 5"
These seat are not equipped with power sockets
Håpet på det, men det ble dessverre mye dyrere..Har du sjekket priser for to enveisreiser? Er det greie priser kan dere teste ut én vei med både KE og VN.
Takk for fine tips.
Da er det meste spikret. Vi valgte å ligge unna en del av de mest "spennende" stedene som Manila, Taipei osv. da det er så innmari stor fare for skikkelig drittvær i juli. Japan ble plutselig litt vanskelig å få inn rent tidsmessig. For oss som har hengt litt for mye i USA/UAE siste tiden så fråtser man jo veldig i hoteller til Kiwi-priser.. I Da Nang er det 575 kvadrat vill PÅ stranden til prisen av to rom på Holiday Inn ClearwaterVilla
Da ble det:
3 dager i Seoul (Gangnam området) Ananti
6 dager i Hoi An Royal
10 dager i Da Nang
3 dager i Seoul Myeong Dong GMA
Spørsmål... Ikke overraskende så ervijeg SkyTeam junkie og skal booke ICN-DAD-ICN og da står det mellom Korean eller Vietnam Airlines.. Er Korean Air verdt et par tusen ekstra for fem? De bruker A330 på ruten (litt over fire timer) mot Vitenam sine A321..? Samme tider og samme lounger..
Marsjfarten på en A330 er bare 5-6% høyere enn en A321, så jevnt over ikke mer enn 10-15 minutter å hente på den turen som normalt ligger mellom 4:30 og 5:00 i flytid. Husk at flytid og rutetid ikke er det samme. Rutetiden er blokktid, og det går fort 10-15 minutter i hver ende på bakken før og etter flytiden.Mulig flytiden i praksis er litt raskere med Korean siden A330 vel har høyere marsfart? Erfaringen etter å ha fløyet han-icn (med Korean) var at flytiden i praksis var 40 min kortere enn rutetid.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.