Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
FI's suksess med sommerrutene TRD/SVG/BGO-KEF
Javisst, det gjør den jo, my bad.. Var litt opphengt i de første par årene da den var sommerrute. En sommersesong som ble utvidet år for år..Tja, den går da hele vinteren den. I hvert fall fra BGO.
Det eneste er vel om de ser litt mer på en rute til Houston som de har vurdert tidligere....
Hvorfor legger DY opp til såpass langt stopp på BGO?
Til BT sier Kjos at han satser på Bergen.
- Det har vi gjort helt siden oppstarten, sier Bjørn Kjos.
Han sier at det trolig vil komme flere flyruter fra Bergen til Nord-Amerika i fremtiden når de får nye fly av typen Boeing 737 Max. Norwegian vil kjøpe 100 slike fly, som vil være klare i 2017. De har samtidig ha forkjøpsrett på 100 ytterligere.
- De er mindre enn Dreamlinerne og det gjør at det er mulig å fly direkte fra Bergen til litt mindre amerikanske byer som Seattle eller Montreal. Det betyr at vi kan ha flere avganger per uke også, sier Kjos til BT.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.