• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

IC. Halvparten av underskuddet men kun 12,7 % av omsetningen!

Naa som det viser seg at Core SAS er blottet for fremtidsvisjoner, smarte ideer og dessverre kun innebaerer kutt kutt selg selg, har jeg ikke tro paa at SAS blir noe annet enn en skygge av seg selv i fremtiden.

Har sett en del gode og smarte ting som SAS har gjort i det siste, men jeg er redd at naar man ikke har satt seg ned, laget en smart plan og ett kraftig skille/lansering av "nye SAS" blir dette en blodoverfoersel til en fortsatt bloedende pasient
 
Naa som det viser seg at Core SAS er blottet for fremtidsvisjoner, smarte ideer og dessverre kun innebaerer kutt kutt selg selg,

Nettopp!! Og det du skriver er ganske tydelig hvis vi leser SAS' egen presentasjon av Core SAS:

Focus on Nordic home market
Divestment of Spanair, airBaltic, Spirit, Air Greenland, BMI, Estonian Airways, Skyways, Cubic and Trust (of which Spanair is already signed and airBaltic is already signed and closed)

Certain operations of SAS Ground Services, SAS Technical Services and SAS Cargo are expected to be discontinued and/or outsourced to third parties

Focus on business travellers and a strengthened commercial offering
Downsizing of the network by reducing capacity to focus more on profitable business routes which the company, based on 2008 accounts, estimates would have had an pre-tax earnings effect of approximately MSEK 800; fleet reduction within Scandinavian Airlines of about 10 percent in short-haul and 18 percent in long-haul

"Service and Simplicity" concept to be introduced with expanded customer offering

Improved cost base
Cost reduction program of approximately SEK 2.7 billion (excl. collective agreements) running 2009-2011
Breakthrough in collective agreement negotiations expected to lead to annual savings of approximately SEK 1.3 billion

Streamlined organization and customer oriented culture
Operations of national subsidiaries to be transferred into new organization
Efficiency enhancement of all operations

Strengthened capital structure
 
Når skal egentlig Core SAS være implementert? Det eneste synlige resultatet på dette så langt på innlands Norge, som jo skulle være fokusområdet, er et redusert rutetilbud. Alt annet er helt likt.
 
Når skal egentlig Core SAS være implementert? Det eneste synlige resultatet på dette så langt på innlands Norge, som jo skulle være fokusområdet, er et redusert rutetilbud. Alt annet er helt likt.

Nei, ledelsen har i det siste brukt SAS Core og interviewer i media til å flagge nok en runde sparing etter SAS Core, så det er jo bare nok en runde med skrustikken.

-A
 
Når skal egentlig Core SAS være implementert? Det eneste synlige resultatet på dette så langt på innlands Norge, som jo skulle være fokusområdet, er et redusert rutetilbud. Alt annet er helt likt.

Det er vel helt i tråd med SAS sin Core SAS-strategi? De skal kutte og effektivisere. Altså får man et redusert rutetilbud. Og SAS får fullere fly som forhåpentligvis vil medføre penger i lommeboka.

Eller har de lov noe annet?
 
Back
Top