• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Hasvik Lufthavn stengt!

wf145

at your service!
Grunna feil på Innflygningsutstyret ved Hasvik lufthavn må Widerøe innstille alle sine operasjoner der. Utstyret er forventa å vere oppe og gå att den 04. august (!) :wow:
 
Hvilket utstyr er det snakk om? Om ILSen skulle være ute av drift, så er det vell fortsatt tillatt med visuell innflyvning om været tillater det?
 
YXAXXXX
GG ENZZXXPN
260949 ENHKZTZV
(HK0078/05 NOTAMR HK0077/05
Q) ENOR/QNDAS/IV/BO/A/000/999/7029N02208E005
A) ENHK
B) 0507261000 C) 0508041200EST
E) DME VK CH52X PAIRED LLZ U/S)



Slik eg les denne er detr Localizeren som er ute av stand. WF kan vel ikkje basere seg på at det skal vere visuelle tilhøve, og innstiller alle operasjonar der. GA-trafikken kan vel gå som "normalt" vil eg tru, dersom sikta er bra nok
 
Finnes ikke en kortbaneflyplass med så sofistikert utstyr som ILS !!
Kan være Localizer eller DME som er ute
Tilsynet tillater ikke flyvninger på Kortbanenettet på Visuell basis .
 
Originally posted by wf145
GA-trafikken kan vel gå som "normalt" vil eg tru, dersom sikta er bra nok
Det er nok neppe så mye GA trafikk til Hasvik. Et og annet fly er kanskje nedom der nå i sommersesongen. Et og annet ambulansefly er nok også nedom Hasvik. Noen som vet hva som skjer med den. Vil de kunne lande ambulansefly når sikten er ok, eller blir det helikoptertransport om noen blir syke på Sørøya ?
 
Saa lenge LT ikke har noe regler paa det saa burde ambulansefly kunne fly inn enten VFR eller gjoere enn visual saa lenge det er VMC i alle fall.. :nor
 
Finnmark Dagblad hadde litt om saken i avisen i dag.

http://www.finnmarkdagblad.no/nyheter/article1677062.ece
 
MEN... som hyperaktiv bruker av flyplass på kortbanenettet er det jo tildels skandaløst og oppsiktsvekkende at Avinor ikke setter inn større ressurser for å få dette fikset raskere enn hva det ser ut til nå. Jeg vil tro at det er en liten komponent som skal byttes ut for å få dette igang igjen. Med flyfrakt og utkalling av personell som sikkert er på ferie burde dette kunne fikses mye raskere enn hva vi ser her.
Får jo deler til traktoren min på 1 dag med flyfrakt fra Tyskland når det kniper
:thumbup
 
Originally posted by Farmer
MEN... som hyperaktiv bruker av flyplass på kortbanenettet er det jo tildels skandaløst og oppsiktsvekkende at Avinor ikke setter inn større ressurser for å få dette fikset raskere enn hva det ser ut til nå. Jeg vil tro at det er en liten komponent som skal byttes ut for å få dette igang igjen. Med flyfrakt og utkalling av personell som sikkert er på ferie burde dette kunne fikses mye raskere enn hva vi ser her.
Får jo deler til traktoren min på 1 dag med flyfrakt fra Tyskland når det kniper
:thumbup

Nåh...
Ganske enkelt: Det er ikke så enkelt.

Deler må bestilles, deler må testes, deler må monteres, anlegg må testflys...
Dette ut fra egen erfaring, uten at jeg vet noe om akkurat denne saken.

Kyrre
 
Saksa frå NRK Finnmark. Utruleg at ein journalist konsekvent presterer å kalle det Widerø gjennom heile artikkelen. Tyder på dårleg journalistikk spør du meg..:)
 
Back
Top