Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Tror uansett litt av problemet til Ryanair og andre lcc er en altfor ambisiøs rutetabell og da skal det lite til før opplegget rakner litt.
Ser jo poenget i det. Uansett interessant å se forskjellen mellom Ryanair og Wizzair. Ryanair er generelt mye mer aggressive i ombordsalget og ikke minst skrapeloddene sine (har noen i det hele tatt vunnet store gevinster der?) . Wizzair nøyer seg stort sett å annonsere det vanlige salget og taxfreevarer men ikke stort utover det. Mens I dag på Ryanair annonserte de at de kom en gang nummer to gjennom kabinen med vogna. Liker uansett Ryanairs løsning hvor man også kan bestille ting til setet gjennom appen. Funket som bare det og kom med varene før de hadde begynt med vogna.For et selskap som Ryanair, som ikke har connection-passasjerer, er det bedre økonomi i å kjøre et litt stramt program. De har generelt god punktlighet, så det fungerer jo greit.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.