• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

FOT ruteanbudet 2023

Hmmmm, snodig…

Nå som WF og DY er samme konsern, hvordan er da muligheten for samarbeid her? Kan f.eks DY innføre en 2 daglig avgang på OSL-KKN, men med stopp i TOS, og at TOS-KKN blir operert i samarbeid med WF som en anbudsrute? At WF «leier inn» kapasitet fra DY som en del av de setene de må tilby ift anbudet?

Innleie er ikke lov* på anbudsrutene, samme med codeshare
Så er nok enklest å bare kjøre på med interline mellom WF og DY som i dag.
 
Fra Widerøe, uten at jeg vet hva det konkret betyr:

“Det er gledelig å kunne informere om at vi legger om rutestrukturen på Andenes og Evenes for å ivareta publikums behov som sikrer gode forbindelser begge veier. Dette vil muliggjøre enklere pendling til Evenes enn hva situasjonen er i dag”, oppsummerer Skaug.
 
Ser Widerøe skriver det skal settes inn Q400 på TOS-KKN sommeren 2025. Betyr det at avtalen med Staten er endret og de betaler mer her for økt kapasitet?
 
Ser Widerøe skriver det skal settes inn Q400 på TOS-KKN sommeren 2025. Betyr det at avtalen med Staten er endret og de betaler mer her for økt kapasitet?
Tror nok dette henger sammen med endringene som kommer på ANX/EVE/BOO. De går tilbake til rutemønstret de fløy i forrige avtale, med tidlig morgen avgang til EVE fra ANX og 3 rundturer. Her brukes Q400 nå i et lite logisk mønster, mens dette går tilbake til -100/-300.

Sent fra min SM-S901B via Tapatalk
 
Widerøe frykter dårligere rammebetingelser i 2025, og setter da den planlagte økningen i 2025 på is. Inntil videre. Kort sagt de stoler ikke på politikerne leverer på det de sier.

https://www.nettavisen.no/okonomi/w...ning-ma-tilbake-til-tegnebrett/s/5-95-2072100

– Vi beklager derfor å måtte meddele at de planlagte forbedringer og endringer i rutetabeller etter 1. april, nå er i spill, sier Jessen i pressemelding.

– En så kraftig forverring i rammebetingelser som nå er varslet, gjør at vi må tilbake til tegnebrettet.

Dette kan få konsekvenser for de planlagte kapasitetsøkningene med nye direkteruter fra Lofoten til Tromsø, samt mellom Brønnøysund og Oslo.
 
Ser Widerøe skriver det skal settes inn Q400 på TOS-KKN sommeren 2025. Betyr det at avtalen med Staten er endret og de betaler mer her for økt kapasitet?

Ble WF994/995 fra TOS på formiddag, of WF991/998 med nightstop på KKN, som ser ut som ble Q400 fra 31 mars.
 
På flightrader24 ser det ikke ut som de har starta opp med Q400 ennå


Det gjør det, 2 flighter med Q400 KKN-TOS i dag. Og 1 med -100.

20628d13837e4f74e009f4e2c9b700c5.jpg

53c251e2c1a7f29730a25aa68c8901d0.jpg
 
Back
Top