-Enklere for terrorister å sprenge fly

MD11

ScanFlyer Dusty
-Enklere for terrorister å sprenge fly

Leste akkurat gjennom artikkelen der det reises spørsmål om mobil- og bredbåndsdekning kan gjøre det enklere og sprenge fly. Er det nok et skremmeskudd eller kan dette være reelt?

Nå kan det hende at den etterlengtede muligheten for å bruke mobiltelefon og surfe på nett om bord i et fly kan bli utsatt med tanke på det nye trusselbildet

http://www.adressa.no/nyheter/utenriks/article1547913.ece
 
Re: -Enklere for terrorister å sprenge fly

Selvfølgelig er det reelt. Men det har jo funnets måter å gjøre dette på uansett, så at det utgjør noen drastisk endring av truselbildet er jeg ikke med på. Noen vil alltid finne en måte å gjøre det på hvis de er bestemte nok.

Det er viktig ikke å bli hysterisk og la herrene i fjellhulene styre våre liv. Hvis man vil være 100% fri for enhver risiko kan man like godt stenge seg inne hjemme.
 
Back
Top