Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Ja. Om du kansellerer reisen får du tilbake alle poengene i tillegg til utlegg for skatter og avgifter. Det er ei forutsetning at reisa ikke er påstarta.
Er det mulig å endre eller å få igjen eurobonuspoengene om man ikke benytter reisen ?
Tickets and offers can be cancelled up to one (1) business day before they should have been used and valid points transferred back to the paying members EuroBonus account.
En litt annen vri, hva gjelder om man vil avbestille en billett, som er delbetalt med poeng, igjennom f.eks appen/nettside..
Er alt av penger/poeng tapt om man må avlyse en slik reise?
Ser at det fortsatt er flom i Houston og mere regn er varslet. Går det greit å få pengene og poengene tilbake fra bonusturer? Ser ut til at jeg bør planlegge planlegge å reise et annet sted den langhelgen
Er det noen tidsfrist før reise for å gjøre dette? Kan ikke se noe slikt.Poengene kommer umiddelbart, pengene tar et par virkedager.
Er det noen tidsfrist før reise for å gjøre dette? Kan ikke se noe slikt.
Og takk for oppdatering Klette.
Ser at det fortsatt er flom i Houston og mere regn er varslet. Går det greit å få pengene og poengene tilbake fra bonusturer? Ser ut til at jeg bør planlegge planlegge å reise et annet sted den langhelgen
Awards can be re-booked up to 24 hours before departure, provided that the points used to pay the booking have not expired. The price at the time of re-booking will apply (if the price has decreased since the time of original booking the difference will be refunded, if the price has increased the member must pay the difference). Re-booking fees may apply.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.