• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dash 8-100 Ground Spoiler

kekker

Onkel reisende kekker
Før FV tråden drar helt ut, hva var problemet med den 4. maskinen til FV?

Jeg går egentlig ut fra at de har spoilere på 100 modellen, men at den ikke er satt opp med funksjonen Ground Spoiler?
 
Det sto forklart i en av avisene. Det var vel ikke selve spoileren som manglet, men aktiviseringssystem eller -knapp.
 
Flight/Taxi bryteren sitter under glareshield. Regner med at det er tilsvarende på Baby Dashene.
Alle DH-8 bruker spoilerne sammen med balanserorene i lufta, men de små og Q400 bruker de i tillegg ved landing. 300 har ikke flight/taxi bryteren siden det ikke ble sett på som nødvendig. Jeg trodde faktisk alle de små hadde bryteren og før det dukket opp som tema ifm. FV. Evt. at den er deaktivert på noen fly, man da burde det vært en mindre sak og aktivere igjen, så det var neppe tilfellet.
 

Attachments

  • IMG_20180109_134734.jpg
    IMG_20180109_134734.jpg
    20.7 KB · Views: 503
Back
Top