Avianca Lifemiles

Det virker jo dyrere enn US Airways det her. 2250 USD for 150k (75k+75k), samtidig som det er dyrere å ta ut F awards. Noen triks for hva man burde gjøre?

1,5 cent per poeng er billigere enn US, men poengprisene er i flere tilfeller dyrere. For noen reiser er Avianca billiger, foreksempel USA
US: 100 000 x 1,88 = 1880$
LM: 105 000 x 1,50 = 1575$

Skatter, avgifter og gebyrer er noenlunde likt.

For reiser til Asia er historien annerledes.

En annen fordel med Lifemiles er enveis reiser og at man kan bestilles selv på nett. Videre er avbestillingsgebyret er lavere (50$).
 
En litt rar erfaring med Swiss.

Har Swiss C fra MIA til ZRH og ringte en tid tilbake for å reservere seter. Litt dårlig dekning til India, så var ikke sikker på at det gikk i gjennom, og ingenting er blitt vist på CheckMyTrip.

Flyet begynnte å fylles opp, og jeg ringte nå igjen for å prøve igjen. Da viser det seg at setene har vært reservert hele tiden.

Er det andre som har opplevd at setevalgt ikke vises på CheckMyTrip? Turen bort med LH vises.
 
Ingenting rart med det, Swiss bruker ikke Amadeus. Seter kan reserveres på swiss.com, enten med LX-ref eller billettnummer, har selv gjort det fire ganger.
 
Hei.

Siden man må booke samme klasse gjennom hele flyreisen med lifemiles, så kan det være vanskelig å komme seg ut i verden på first class. Men, vil det være mulig å lage to separate bookinger? F.eks:

Booking 1:
OSL-FRA i C

Booking 2:
FRA - NRT i F
NRT - HNL i F

Booking 3:
HNL - NRT i F
NRT - FRA i F

Booking 4:
FRA - OSL i C

Evt slå sammen Booking 1/4 og 2/3

Noen som har formening om dette?
 
Hei.

Siden man må booke samme klasse gjennom hele flyreisen med lifemiles, så kan det være vanskelig å komme seg ut i verden på first class. Men, vil det være mulig å lage to separate bookinger? F.eks:

Booking 1:
OSL-FRA i C

Booking 2:
FRA - NRT i F
NRT - HNL i F

Booking 3:
HNL - NRT i F
NRT - FRA i F

Booking 4:
FRA - OSL i C

Evt slå sammen Booking 1/4 og 2/3

Noen som har formening om dette?

Null stress foruten at det ikke blir gjennomgaaende.

Hvem har F NRT-FRA? United?
 
Sist jeg sjekket på lifemiles sine sider var det Ana som fløy F mellom FRA og NRT.
Fordelen med separat booking er at du kan legge inn stopover underveis og fly first. Ulempen i tillegg til at det ikke blir gjennomgående, er at det også blir mye dyrere. Husk at å fly til HNL er rimelig sammenlignet med destinasjoner i asia, du kommer langt for poengene. Endte på drøyt 10k for en t/r OSL HNL i Jan/Feb neste år, booket i C hele veien med LH/UA. Skulle jeg delt opp bookingen ville det blitt betraktelig dyrere siden lifemiles award-chart ikke er helt "rettferdig". mtp på pris i forhold til flydde km.
 
Last edited:
Back
Top