• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Avinor Utbyggingen på Tromsø Lufthavn Langnes

Ja, det er synd. Apropos masterplaner, er det sannsynlig at de børster støvet av L-en, som du postet om tilbake i 2018?

Ja (i alle fall more or less).
De har nå bygget to nye oppstillingsplasser i nordenden som passer over ens med at terminalen på sikt vil bygges videre den veien, se bilde forrige side. Og flyttet vei (flyplassveien) for å lage plass. På sikt vil nok alt det være flyplassområde når terminal og flere oppstillingsplasser skal bygges utover den grusfyllingen. Så her vil jo WF driften samles og sikkert et par til bro gates for innland.

Dagens situasjon (viser nye G25 og G26):
1768051925622.webp

Og på sikt mer ala:
1768051435932.webp

Når det gjelder andre siden i sør, så er det jo litt mer begrenset plass, skvist mellom runway og hovedveien til flyplassen. Men de er jo nødt å bygge ut her også når de først har valgt å legge utland til denne delen. Enten fortsette i en rett linje eller bøye av mot hovedveien til flyplassen. Få plass til en 3-5 flere gates avhengig av hvor stort de skal bygge ut. Hvis nord blir bygget ut også tidlig for mer kapasitet, så kan man jo innlemme gate 20 som en flex gate med noen justeringer.
U er jo absolutt det med fornuftige med å utnytte arealet best tenker jeg, så tror de følger ganske greit de store trekkene i alle fall i den gamle masterplanen.
 
Back
Top