• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Ti aar etter TWA 800-ulykken ...

LN-MOW

Flyklapper
Medlem
http://seattlepi.nwsource.com/business/275966_fueltank30.html

Boeing faar ros av FAA for sitt arbeid for sikring av fueltanker. Men det er langt igjen ..
 
Replying to Topic 'Ti aar etter TWA 800-ulykken ...'

Hvis dere er interresert i flyulykker går det en rekke serier om dette på National Geographic Channel. Ganske triste ting som kunne ofte vært unngått.
 
Replying to Topic 'Ti aar etter TWA 800-ulykken ...'

Originally posted by radeon



Hvis dere er interresert i flyulykker går det en rekke serier om dette på National Geographic Channel. Ganske triste ting som kunne ofte vært unngått.

Tror jeg har sett de fleste av de programmene minst engang. Egentlig enn litt sær og makaber form for "underholdning", men det er jo lærerikt også og det er jo også en fordel også å få med seg sin hobbys negative aspekter.
 
Replying to Topic 'Ti aar etter TWA 800-ulykken ...'

Heisann MOW og god regnfull Søndag fra Houston... :hi2
Boeing faar ros av FAA for sitt arbeid for sikring av fueltanker.
Ja, jeg leser dette og ikke alle er like enige. Airbus og AEA (Association of European Airlines) mener dette er ute av kontroll og er ikke enig i de direktivene som blir foreslått av FAA. Dette er et utrolig komplisert og omfangene problem, og jeg har ikke tid til å gå inn i alle detaljene her, men jeg kan si at jeg ikke er uenig med Airbus og AEA...!

Se et par utdrag av pressemeldingen:

European airlines and Airbus slam FAA fuel-tank aviation safety proposals...

The Association of European Airlines (AEA) and Airbus have accused the US Federal Aviation Administration of disregarding accepted cost/benefit criteria in its latest notice of proposed rulemaking (NPRM) on fuel-tank safety...

The AEA alleges that the NPRM “appears to be driven by National Transportation Safety Board statements and public opinion”.

Det er foretatt en masse studier på dette emne som dere kan finne på nettet og her er en tidligere rapport http://www.aviationtoday.com/reports/080901arac.pdf og en lang debatt her http://www.airdisaster.com/forums/showthread.php?t=79277

Dere som har tid kan lese igjennom dette og danne deres eget syn...;)

Av en eller annen grunn kan jeg ikke få linkene til å virke, men "klipp og lim" så går det.

Dag
 
Back
Top