• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SK CRJ skadet på CPH?

kekker

Onkel reisende kekker
SK CRJ skadet på CPH?

Ser på WF.no at morgen flyvningen fra CPH til TRD er innstilt, med kode årsak DAMA, som ifølge WF er "Skade på fly som har oppstått på bakken".

Trenger jo ikke være alvorlige greiene for at det tar flyet ut av trafikk og passasjerene får seg vel en tur innom OSL, så det er vel ikke krise.

Noen som vet hva som har foregått?
 
Re: SK CRJ skadet på CPH??

Heisann!

Jeg kom faktisk med dette flyet fra TRD som SK 2885, som landet 15 min før rute kl 07.25.

Var ikke noe problemer overhodet da. Rolig flight, men litt hard landing. Men ikke noe tegn til hverken skade elelr noe annet da jeg forlot flyet. Alt var normalt da.

Kanskje "Preben" som skal taue Dublin-flyet har tatt en morgenbajer og krasjet i dette flyet?? Sto visstnok i nabogaten til der DUB-flyet skulle gå fra...

Kim
 
Re: SK CRJ skadet på CPH?

Det kan jo være ramt at f.ex en bagagevogn....fået en scratch,,,eller lignende.
En sådan skade behøver ikke være alvorlig, men ofte kan det ende i en aflysning på
næste fly, fordi den netop lige skal "scannes" for eventuelle fejl...
Men aktuelt har jeg ikke hørt at en CRJ skulle være alvorligt skadet, og noget sådan
ville "rygtes" internt meget hurtigt. og det er som sagt ikke tilfældet
Hilsen Ole
 
Re: SK CRJ skadet på CPH?

Denne var innstilt med 'DAMA' allerede torsdag kveld. Uten at det så ut til å være noen CRJ som hadde problemer da.
 
Re: SK CRJ skadet på CPH?

Jeg har observert at SK kansellerer TRD-CPH en god del faktisk. Sikkert mange årsaker til det men WF hadde jo også sin andel av kanselleringer på denne ruten.
 
Re: SK CRJ skadet på CPH?

Jeg har observert at SK kansellerer TRD-CPH en god del faktisk. Sikkert mange årsaker til det men WF hadde jo også sin andel av kanselleringer på denne ruten.

Kan være fordi det er sannsynligvis den "beste" ruten å booke om på...Ikke langt mellom avgangene TRD-OSL eller OSL-CPH
 
Re: SK CRJ skadet på CPH?

Vil da prøve at undersøge om nogen af vore CRJ har være længe ude af drift...
Men OYKFG har været "ude" et stykke tid. Kommer tilbage i løbet af idag
Hilsen Ole
 
Back
Top