• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Sikkerhetssjekk

  • Thread starter Thread starter DY
  • Start date Start date

DY

ScanFlyer Dusty
Som kjent har EU vedtatt at det skal foretas full sjekk av alle passasjerer fra mai 2004. Norge søkte om utsettelse på dette. Mange mente det var unødvendig dyrt.

I dagens VG:
Fremskrittspartiets leder Carl I. Hagen vil ha svar på hvorfor Norge har søkt om utsatt frist for å innføre screening på alle norske flyplasser.

Øksedramaet på Kato Air

Hagen forlanger alle kortene på bordet på møte i Stortingets kontroll- og konstitusjonskomité førstkommende tirsdag.

- Jeg vil vite hvem som har truffet beslutningene. Og da tenker jeg på hvilke personer, og ikke hvilke organer, sier Hagen.

Norge skulle etter planen ha fulgt EØS-direktivet om full sikkerhetssjekk av passasjerer på alle norske flyplasser fra femte mai i år.

26. april innvilget imidlertid EØS-komiteen en norsk søknad om å få utsatt fristen til januar 2005.

VG skrev i går at firmaene BB Computerteknikk og Bertel O. Steen Sikkerhet, som skal levere mye av utstyret, hevder de kunne levert i tide, hvis de hadde fått beskjed.
 
Back
Top