DY SE-RRF/LN-DYF - status

Re: LN-DYF - status

I sete armlenene er det lyd og kanal valg for IFE systemet...

OK, så lysbryterne sitter fortsatt på Passenger Service Unit? Så for meg at disse kanskje ville bli sittende for høyt opp og nært skroget til at midtgangspassasjeren ville nå dem.

Ser forresten at alle de nye setene har kontrollene på armlenet, også de med gammelt interiør, så da er det neppe noe stort issue.
 
Re: LN-DYF - status

Norwegian skriver: "Kombinert med optimalisert design av skroget, kontrolloverflater og motordeler vil samlet forbruk av drivstoff per setekilometer reduseres med ca. 2 prosent sammenlignet med andre helt nye fly som leveres i dag.".

Trodde det bare var interiøret som var nytt, men hva er i så fall gjort av designendringer på skrog, kontrollflater og motordeksler i forhold til 737-maskiner som ble levert for 1 måned siden?
 
Re: LN-DYF - status

Dette kommer til sommeren. Boeing er saavidt igang med sertifiseringsprogrammet og bruker en CO -800 til dette. Saa det blir ingen leveringer med dette instasllert paa en stund ennaa ....

Forskjellen er imidlertid at disse tekniske forbedringene kan modifiseres paa eldre fly, mens Sky interioer ikke kan.
 
Re: LN-DYF - status

TOS, ARN og BLL skal den til!

Den dukket opp noe forsinket som DY242 fra Oslo i dag. Her er noen bilder fra dagens visitt oppe i det mørke nord! Kanskje ikke de beste bilder, men de duger vel som dokumentasjon av besøket.

095-1.jpg


107.jpg


124.jpg


120.jpg


119.jpg


117.jpg


115.jpg
 
Re: LN-DYF - status

Kan da informere om at DYF har satt nasen sin oppover fra OSL mot TRD etter en tur til BCN.
 
Last edited:
Re: LN-DYF - status

Hmm, hva er oddsen for at denne dukker opp på DY 770 i morgen? :p <drømme>
 
Re: LN-DYF - status

Noen som vet hva som er planen for dette flyet imorgen 21 desember? Har tenkt meg en tur opp til OSL for årets siste runde med spotting før kursen settes imot Smøla for jule og nyttårsfeiring.
 
Back
Top