Ryanair SAS

OJB

ScanFlyer Rusty
Medlem
I siste nummer av Flight International ser jeg på side 57 at de samarbeider om pilot utnyttelse. Det er jo bra, men likevel snodig å se at begge selskaper har sin logo i samme annonse!
 
Tja - når det er krig på kniven, så gjør man vel hvasomhelst!

SAS fikk mye pepper for å alliere seg med Lorenzo på 80-tallet.

I disse "moderne" dager med LCC får man oppleve mye rart.

:smokin
 
Samarbeidet med Lorenzo reddet vel i allefall Continental...:up:
 
Det var et krav fra SAS at Lorenzo mått egå og at han ikke kunne starte opp noe nytt sivil flyselskap de første årene...:up:
 
jeg tror vel heller det er annonsøren (husker ikke selskapets navn) som har tatt seg en frihet hva gjelder bruk av begge selskapenes logo. Jeg tror neppe "logopolitiet" i STO har godkjent den annonsen.
 
Det er vel ikke snakk om felles utnyttelse av piloter tenker jeg. Det er vel snakk om annonse for self-sponsing av typerating på 737 hvor SAS Flight Academy foretar opptak på vegne av Ryanair. Dette har foregått noen år allerede, og SAS Flight Academy er en av fire(?) godkjente organisasjoner som gjør opptak for Ryanair.

Mer info her: http://www.sasflightacademy.com/company/training/pilot/self_sponsored_training.php

Og derfra er det link videre hit: http://www.bfsaa.se/utbildningar.php?uid=1&aid=0

Og også noe her hvor man kan søke: http://www.pilotpool.aero/

CL
 
Back
Top