• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Rett til gate med Norwegian

Cloudcruiser

ScanFlyer Silver
Skal reise klokka 7 i morgen tidlig. Problemet er at første mulige flytog for meg er fremme 06.27 på Gardermoen, men jeg har ingen bagasje.

Kan jeg gå rett til gate med Norwegian, eller må jeg være på innsjekkingsautomatene senest 30 min før?
 
Skal reise klokka 7 i morgen tidlig. Problemet er at første mulige flytog for meg er fremme 06.27 på Gardermoen, men jeg har ingen bagasje.

Kan jeg gå rett til gate med Norwegian, eller må jeg være på innsjekkingsautomatene senest 30 min før?

Det er ikke krav til innsjekk for reisende med kun håndbagasje på reiser innenlands
http://www.norwegian.no/Nyttig-pa-reisen/Reisetjenester/Innsjekking/

Og pass på så du ikke tar en "Emma", vi vil nødig lese om deg i avisen :lol:
 
Last edited:
Du har alt for liten tid på deg. Du vil kanskje rekke det, men jeg hadde aldri gamlet på det. :)
 
Gitt at Flytoget er i rute OG at det ikke er kø i sikkerhetskontrollen OG at flyet ikke går før rute, så bør det fint. Tviler på at jeg hadde satset alt på denne trippelen.
 
Jeg mener at så lenge du er ved gt kjappest mulig, evt -15min bør de absolutt ikke nekte deg (med mindre flyet er heeeeeelt overbooket). Evt må du revurdere andre selskap/transportmuligheter ... for da må det vel være noen som er helt firkanta...
net ckin?
 
Det er mye som går bra - du kan brøyte deg frem i security med "OMG, my flight is leaving in five minutes, let me thru, let me thru" - men en hver lille hindring på veien - fem minutter forsinket flytog og kø i security kan ødelegge. Men det kan absolutt gå, for all del.
 
Hadde det vært snakk om flyavgang rundt 12:30, så hadde nok kanskje jeg også tatt sjansen på den der, men ikke midt i morgenrushet. Da er sannsynligheten alt for stor for en fullstendig maurtue helt fra perrongen til gate.
 
Back
Top