• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

OT: Alfa's skranglete skjønnhet

  • Thread starter Thread starter LN-HAT
  • Start date Start date
L

LN-HAT

Guest
OT: Alfa's skranglete skjønnhet

alfa_romeo_gt_222867a.jpg


Sjel? Hvor da?
Det som verre er, er at GT ikke er noen spesielt karismatisk kjøreopplevelse. Ute på motorveien fungerer bilen fint, den er kjapp og vennlig og stabil.

På dårlig vei er fjæringskomforten ganske enkelt oppsiktsvekkende dårlig. Her skal det ikke mye til før det klirrer i gebisset og tupeen sklir av. Spotter du en hump i veien må du nesten bråbremse, og skulle du ha en skrue løs så hører du den her.

Fraværet av fjæringskomfort skyldes delvis at bilen har 17-tommers felger med rå lavprofildekk. Standard er 16-tommere, som gir mer komfort men selvsagt ikke er like lekkert å se til. Og å kjøpe en så lekker bil med trillebårhjul er heller ikke så fett.

Dessuten har Alfa GT det samme eländet som plager fremhjulsdrevne biler med stor motor og brede lavprofildekk: En hysterisk vingling fra bilen. Motorkraften drar og sliter i styringen, som om den vil alle veier på samme tid, og sjåføren må til med en hysterisk kraftanstrengelse for å holde skuten på rett kjøl.

Les hele artikkelen her

Leste ikke OT : Drømmedag med Alfa .......Trodde ikke noe slikt fantes :smokin:
 
Re: OT: Alfa's skranglete skjønnhet

Innlegget til HAT forteller jo tydelig at jeg traff spiker` n der hvor spiker`n bør treffes...igjen!:up:
 
Re: OT: Alfa's skranglete skjønnhet

Det er synd det er så høye avgifter i Norge.. Folk tror jo rett som det er bilene er mere verdt enn de i all sannhet er :D
 
Back
Top