• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegians nye fly - heretter

  • Thread starter Thread starter GF1
  • Start date Start date
DN er ute og farer med artikkel: http://www.dn.no/forsiden/naringsliv/article2001711.ece



Dette er jo info som har vært tilgjengelig en liten stund nå... er ikke det litt i seneste laget å skrive om dette nå? :p
Det er forøvrig på "øverste" sak på forsiden...

Hvorfor skulle det være for sent å skrive om dette nå? Disse flyene er jo ennå ikke levert, og siden det er like før levering, så er vel dette ganske så interresante nyheter for folk nå.
 
Luksus er vel en aldri så liten overdrivelse? :lol:
Det er jo ikke snakk om hverken bedre plass eller andre "luksuriøse" forbedringer.
 
Men de flyene som nå har blitt levert uten SKY int og de nye bremsene osv., skal de ved en senere anledning tilbake til Boeing for en refit?
 
Oh lord! Det var jo en kjempe plan, å ha 1/6 del av flåten i "retro" stil når 5/6 deler er i den nye stilen.
 
Heisann!

Men de flyene som nå har blitt levert uten SKY int og de nye bremsene osv., skal de ved en senere anledning tilbake til Boeing for en refit?

Bremsene, som og da snakker vi om aa bytte fra Honeywell staalbremser til Messier/Goodrich carbon bremser, er en grei sak og det kan man (flyselskapene) gjoere selv.

Interioer er ikke noen smal sak aa bytte ut, slik MOW forklarer og Boeing driver ikke med slikt (retrofit).

Dag
 
Denne postet jeg i september:

Nå er faktisk registreringen LN-NOR blitt litt mer konkret:

Dok.dato: 22092010
Til: Norwegian Air Shuttle ASA
Sak: LN-NOR - Flyteknisk mappe
Dok: LN-NOR - Tildeling av tildeling av ICAO 24-biters kode

...fra postjournalen som ble offentlig i dag.

Og dagens postjournal følger opp LN-NOR:

Dok.dato: 14012011
Fra: Vogt & Wiig AS
Sak: LN-NOR - Registrering av luftfartøy
Dok: LN-NOR - Registrering av MSN 39412
 
Back
Top