Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Hva i huleste mener de med "den totale omkretsen"? En omkrets er vel pr def. total? (@SK384: Er ikke du matematikklærer..?)
Har ikke sett det på innland hvertfall. virker om det har tatt slutt etter at de innførte billetter med/uten håndbagasje.Kjører fortsatt Norwegian aggressive vektere som kontrollerer vekten på håndbagasjen og gir bøter om den er for tung? De holdt jo på med dette før covid.
Jepp, og de som har en hard koffert som er over kan jo uansett ikke argumentere seg rundt. Synes praksisen nå er veldig grei. Jeg har vært litt smånervøs for at sekken min er litt for stor, men har aldri pakka den stappfull og har sett flere med større sekk en meg og, så det har alltid gått greit.
Hadde også vært artig å se hva de drar inn på kontrollene i gaten. Stopper de i snitt 2 på hver flygning blir jo det litt klingende mynt i kassa![]()
Kjører fortsatt Norwegian aggressive vektere som kontrollerer vekten på håndbagasjen og gir bøter om den er for tung? De holdt jo på med dette før covid.
Er ikke intressert i om en er for eller mot praksisen, bare om det fortsatt finner sted.
På Flesland har de gjort det en del de siste ukene
I følge en pressemelding de kom med tidligere i sommer, kan du gjøre ting selv på NCE
https://media.no.norwegian.com/news...rop-skranker-paa-europeiske-flyplasser-499451
Størrelse- og vektgrenser
Når du gjør deg klar til turen, må du passe på vekt og størrelse på bagasjen din.
- Hvert enkelt kolli må ikke veie mer enn 32 kg eller mindre enn 2 kg.
- Bagasjen din må ikke veie mer enn 74 kg til sammen.
- Hvert enkelt kolli kan ikke være større enn 250 x 79 x 112 cm (lengde x høyde x bredde), og den totale omkretsen kan ikke overstige 300 cm.
Gebyr for overvekt vil gjelde for øverig bagasje du har med i tillegg til de 2 innsjekkede bagasjene + 1 liten innsjekket bagasje.
Gebyr for overvekt gjelder
også for øvrig bagasje som veier over 23 kg - 150 NOK per kilo, per flyvning. Enhver liten bagasje som veier over 10 kg vil bli betraktet som en vanlig innsjekket bagasje og belastes deretter.
Tusen takk. Det visste jeg ikke. Veldig gode nyheter.Norwegian har weight-pooling, med andre ord kan du plusse sammen vekten og dele på 2. Så det skal gå helt fint, gå bare til manuell skranke.
Hvor godt de kan rutinene på DY i VIE vet jeg derimot ikke, så godt mulig de kan være kranglete der nede på returen.
Noen som ikke kan jobben sin. Maks er 32kgJeg måtte ta nattog til Bergen med 32 kilo…Norwegian nektet når ett kolli var på mer enn 30 kilo.
Jeg tror jeg fant svaret nå. Siden du ikke har status i noe flyselskap er strategien å uansett sende deg med toget.Jeg måtte ta nattog til Bergen med 32 kilo…Norwegian nektet når ett kolli var på mer enn 30 kilo.
Godt vi har råd til å betale oss ut av statusen;-)Jeg tror jeg fant svaret nå. Siden du ikke har status i noe flyselskap er strategien å uansett sende deg med toget.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.