• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian bytter fra Stansted til Gatwick på Værnes-London-ruten

MartinL

ScanFlyer Dusty
Norwegian bytter fra Stansted til Gatwick på Værnes-London-ruten

Ser ut som om Norwegien endelig fikk sin slots.

Norwegian flytter alle flyvingene fra Trondheim til London over til Gatwick. Dermed vil Norwegian ha alle sine ruter til en og samme flyplass. - Målt i reisetid ligger London Gatwick nærmere London sentrum enn Stansted. Ekspresstoget fra Gatwick til sentrum av London bruker 30 minutter og holder en meget god standard, Daniel Skjeldam, kommersiell direktør i Norwegian.

Direkteruten fra Værnes går nå til Stansted. Norwegian flyr direkteruten tre ganger i uka. Bytte av flyplass skjer fra 28. mars 2010.

http://boarding.no/art.asp?id=40016
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Hurra - det var på tide. Jeg for min del synes GTW er et bedre ankomstpunkt i London enn STN :)
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Da har man endelig fatt mere slots ved LGW. Bra for kundene, siden LGW er den bedre alternativ dersom du skal til London.

Noen som vil vedde hvor de kommer fra...:colgate:

Spök til side, det star mere i nyheter kjöen hos Norwegian, så stay tuned!!
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Jaja, det måtte jo komme etterhvert. Antagelig veldig bra for de aller fleste som skal til London. Dog passelig upraktisk når man drar mye TRD-cambrigde.

Hva de legger i at ekspresstoget holder meget godt standard vet ikke jeg. Sist jeg var på LGW (SAS fra bergen) så reiste jeg i 1.klasse på dette toget (var litt stresset på automaten og skulle ha 1. tog, derfor trykket jeg der det sto 1st ettellerannet). Jeg ble ikke akkurat imponert, virket noe loslitt og skranglete på meg. Men etter norsk målestokk er det vel imponerende nok at det går i rute?
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Dette passer familien Jensen meget bra. BOO-TRD-LGW. 25 min med tog LGW - Brighton. Sønnen i huset og samboer bodde i Brighton i 3 år, og vi ble meget glad i byen og omegn.
Lewes og Arundale er meget trivelige småbyer 10-15 min fra Brighton. For oss er London kun aktuell hvis man er ute etter fotball eller musical. Shopping synes vi er like bra i Brighton. Og så er der jo langt mindre stress i Brighton.
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Hva de legger i at ekspresstoget holder meget godt standard vet ikke jeg. Sist jeg var på LGW (SAS fra bergen) så reiste jeg i 1.klasse på dette toget (var litt stresset på automaten og skulle ha 1. tog, derfor trykket jeg der det sto 1st ettellerannet). Jeg ble ikke akkurat imponert, virket noe loslitt og skranglete på meg.

Det er vel de fleste britiske togene utenom de store linjene. I MAN er det en vanlig lokaltog, det er den man skal sammenligne Gatwick Express med...
 
Re: Norwegian flytter London avgangen (TRD) fra Stansted til Gatwick

Noen som vet hvor lang tid det bruker å ta fra Norwegian går ut med slik info, før de faktisk begynner å selge billetter dit de flyr?

De selger fortsatt kun billetter til STN fra TRD, også for reiser etter 28.mars.
 
Back
Top