Dersom alt går etter planen skal flyet være klar til å ta i mot SAS Norge-passasjerer 10. mai.
Hvorfor bruker de så lang tid på å sette flyet i drift? De må jo tape mye penger på det. DY brukte vel ikke så mange dager på å få LN-NOB i drift?
Mitt innlegg nummer 1300.
Air Europa solgte disse flyene etter design-freeze dato til SAS. Dette betyr, at alle tekniske spesifiseringer er opp til Air Europa standard. Cockpit, Cabin, Galley, all... Lakk pa flyet er en annen ting, siden det ikke ma forhandbestilles med lange lead-times.
Tidspresset i SAS er sa store at de valgte a ta disse flyene og modifisere denne til sitt eget Cabin / Cockpit Standard selv. Mens i de dype tekniske detaljer forblir denne flyet en -85P og vil forsatt ligne de flyene av Air Europa mere enn de standard SAS -883 fly. Og ja, disse flyene vil vaere litt spesielt.
Mitt innlegg nummer 1300.
Bedre med kvalitet foran kvantitet på innleggene..
Flott med nye -800'er til oss!
Men som det blir spurt om over "De tre nye flyene vil erstatte to maskiner i den eksisterende flåten i SAS Norge."
- Hvilke to maskiner?
Hmm..
..var det ikke to -600'er fra SK DK vi fikk?
KKH og KKG?
Var med på innfasen på KKG (nå RRC), og de var OY-reg.
Uansett..
Hvorfor skal vi få en -800 for å erstatte en -800??
Hmm..
..var det ikke to -600'er fra SK DK vi fikk?
KKH og KKG?
Var med på innfasen på KKG (nå RRC), og de var OY-reg.
Uansett..
Hvorfor skal vi få en -800 for å erstatte en -800??
Är det inte 2 grisar som skall över till SAS SE? Möjligt att jag blandar ihop det. Inte lätt att hålla reda på alla turer.