Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Hvis LH vil købe SAS, hvad kan det føre til at krav fra EU? Tidligere har de jo ikke været begejstret for, at LH købte op i Belgien og Østrig.
Lars
Du må nok ta en titt på regnskapene igjen da SAS-Steward.
Pr. 30. juni 2010 hadde SAS Group en kort- og langsiktig gjeld på 31,95 milliarder SEK, en egenkapitalandel på 31,4% og en gjeldsgrad på 2,18.
Med dette så er gjelden til SAS Group fem ganger høyere enn det du trodde SAS-Steward.
I følge årsrapporten for 2009 ( sidene 46-48 ) er gjelden til SAS group på 6,5 milliarder sek. Dette er finansiell netto gjeld. I følge rapporten.
Har nå lest gjennom dette ennå engang, å finner ikke de tallene du referer til,
hvor står dette?
For det at gjelden skal øke fra 6,5 til nesten 32 milliarder kroner på 6 måneder er utopisk.
Jeg bestrider derimot ikke tallene her, men finner dem ikke. En gjeld på over 30 milliarder er ganske betydelig. Det ser jeg også. Men som sagt, finner ikke tallene.
Her er link: http://tools.euroland.com/arinhtml/s-sas/2009/ar_eng_2009/
Exempelvis LH själva har ett ganska rejält skuldberg.
http://www.sasgroup.net/SASGROUP_IR/CMSForeignContent/2q10se.pdf
På sidan 11 hittar du balansräkningen för koncernen per 30/6 2010. Skulden är garanterat högre än 6,5 miljarder. Men frågan är om SAS är så mycket värre än industrin generellt. Exempelvis LH själva har ett ganska rejält skuldberg.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.