• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Jat Airways - logo og navn

Boeing_fan

ScanFlyer Gold
Jat Airways er et gammelt selskap med en lang historie, det ble grunnlagt i 1927. JAT står for "Jugoslovenski aerotransport", selskapet heter idag Jat Airways men har endret navn flere ganger siden det ble grunnlagt.

Jat Airways operer en flåte bestående av 5 ATR-72 og 10 Boeing 737-300 (ifølge Wikipedia), sistnevnte skal erstattes med A319, A320 og A320neo.

Slik ser dagens Jat-fly ut:

Skjermbi_zps6c03fff7.png


Er det bare meg som finner logoen kjedelig?

Navnet har også gått ut på dato, Jugoslavia er som kjent oppløst, og selskapet er idag helt serbisk i og med at alle fly er basert i BEG. Ville det kanskje vært en ide å endre navn på selskapet? Serbia Air, Serbian Airlines eller noe lignende kunne kanskje blitt det nye navnet?

Og som sagt, er logoen fryktelig kjedelig, synes man kunne fått en helt ny logo, gjerne med det serbiske flagget.

Bare noen tanker fra min side.
 
Navnet har også gått ut på dato, Jugoslavia er som kjent oppløst, og selskapet er idag helt serbisk i og med at alle fly er basert i BEG. Ville det kanskje vært en ide å endre navn på selskapet? Serbia Air, Serbian Airlines eller noe lignende kunne kanskje blitt det nye navnet?

Det har vært planer fra den serbiske regjeringen sin side om å restrukturere hele selskapet + "JAT Tehnika" som driver med vedlikehold av flåten. Problemet er den tunge økonomiske situasjonen i Serbia og uklarheten om landet blir EU-medlem eller ikke. Det andre alternativet har vært å selge hele selskapet til en utenlandsk aktør, bla. har Turkish og Aeroflot vært interessert, men ingenting konkret har skjedd. En gammel flåte og høye driftskostnader gjør ikke JAT til et populært salgsobjekt.
 
Er verdt å nevne at kun 6 av deres 10 733 er operative, og at selskapet i likhet med alle andre operatører i Balkan sliter. Croatia selger en A319 nå, Adria er som resten av Slovenia i dyp gjeld og B&H flyr ene dagen og er grounda neste dag pga blokkerte bankkontoer.. Anyway; Til sommeren leaser JU to 319, to 320 og to ATR 72 og øker frekvensen på flere ruter. Kronprinsen i Abu Dhabi har i det siste også blitt god kompis med den Serbiske visestatsministern og JAT Tehnika skal kjøpes opp samtidig som det snakkes om mulig tett samarbeid med/oppkjøp fra Etihad sin side, så vi får se.. exyuaviation.blogspot.com er forresten en fin blogg om dere er interesserte i å lese mer
 
Back
Top