• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Hvor plassere miles/poeng?

A-380

ScanFlyer Silver
Årets siste ferie går denne gang til Australia og New Zealand med SQ. Denne turen gir 22 501 Krisflyer miles. Så spørsmålet er hvor det er lurest å plassere disse poengene, med tanke på hvor det er lettest å få bra status? Har fra før EB, men vil nok ikke klare gull dette året heller da det nærmer seg slutten på opptjeningsperioden.
 
Hvis du putter disse hos Air Canada, så er du 12 499 miles unna gull, og 2 499 miles unna sølv. "Problemet" er at deres opptjeningsår går 01.01-31.12, og du får derfor alt på 2009, med liten mulighet til å nå noen grenser. Er usikker på hvilke andre programmer som har andre opptjeningsperioder.
 
Back
Top