• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Hva skjer på Gate 50??

Re: Hva skjer på Gate 50??

-Og for de av oss som ikke er på stedet i dag?
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Det var noe med vind, og noe utstyr og en slot tid.. Mer er jeg ikke helt sikker på. Hvorfor de pushet ut og sto og ventet er uvisst,men sikkert fått push and start så da er det jo bare og pushe i vei. Det var ikke vårt utstyr (Northport),men noe med maskinens navigansjon eller noe slikt.. Mulig jeg tar feil.. Ikke helt sikker på det siste med ustyret..
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Men hva gjorde pushbacken der ute, hvorfor stod flyet tvers over fox, midt på startpos 8? Litt merklig situasjon``???... Vi venter i spenning på svar fra våre venner under gate 49
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Jeg er veldig spent altså! Vind på fox og navigasjonsproblemer - kan jo ikke bli bedre!
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Det blåste mye og klarte ikke å kalibrere et instrument. Tok vist en stund.
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Originally posted by C172

Det blåste mye og klarte ikke å kalibrere et instrument. Tok vist en stund.

Det var det ja.. Pluss at de fikk slot fordi de ikke kom i veien da de skal.. Og den slotten var om 50 min etter at de pushet ut..
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Ettersom jeg hørte av de var det noe problemer med å kalibrere no utstyr på kjærra siden det blåste noe så sinnsykt i dag. så de måtte pushe ut og sette nesa mot vinden for å kalibrere. ikke helt sikker på hvilket utstyr det var snakk om. og der stod de å sperra foxtrot i over en time pga slot.
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Tipper de har problemer med "alignment" på irs`ene . De krever at maskinen står helt rolig i ca 10 min.etter at de startes. Kraftige vindkast kan forstyrre "align" prosedyren og systemet starter på nytt .
På NG tar prosessen ca 8 min .(Nord av 72gr ca 17 min)
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

En time?? Klarte de ikke å taxe et eller annet sted de kunne parkere mens de venta/kalibrerte? Rart at tårnet ikke tok tak
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Originally posted by Tommy777

En time?? Klarte de ikke å taxe et eller annet sted de kunne parkere mens de venta/kalibrerte? Rart at tårnet ikke tok tak

Altså tårnet har hatt sitt ord inne i bildet også da.. De har fått tilatelse til og pushe ut.. Og tårnet har vel også sagt at de kunne stå der,hvis ikke så hadde de ikke stått slik de gjorde..
 
Re: Hva skjer på Gate 50??

Bare tull med Norwegian...
Ble sittende på takseveien å vente i SK4477 i et kvarters tid ikveld, "...fordi konkurenten vår ikke har kommet seg avgårde ennå"... :p

Forøvrig svært overasket over at alle meldinger fra cockpit på kom på Samisk, Norsk, og Engelsk, i nevnte rekkefølge... Hehe.. ^_^
 
Back
Top