Re: Guitar Town - The Høstferie 2014
På et tidspunkt ble altså Norwegian kansellert, og følgende ble booket:
14. September 2014
Stockholm Arlanda (ARN) - Oslo Lufthavn Gardermoen (OSL)
Scandinavian Airlines 493
Boeing 737-800
LN-RGG
Sete 6F
SAS Plus
Grunnen til at jeg ikke hadde booket SAS; var jo egentlig at jeg syntes de var litt dyre, men jeg valgte til slutt å strekke meg litt lenger. Valget falt på 18:40-avgangen, og den var priset sånn:
Noen få hundrelapper forskjell der, mellom Plus og Min.. eh, Og. Jeg gikk altså for SAS Plus, om ikke annet for noen ekstra Eurobonuspoengs skyld, og en mulighet til å kansellere dersom det skulle bli aktuelt.
Det viste seg uansett at den fleksibiliteten jeg booket Norwegian for, ikke hadde vært verdt pengene, da alle Norwegian sine avganger ble utsolgt, og det var det hos SAS også. Det ble uansett ikke noe problem, da SJ var i rute
Etter ankomst Arlanda fant jeg vegen retning SAS sitt innsjekksområde, i andre enden av T5. Fikk printet et boardingkort, og fant vegen retning security. Fast tracken var... passe rask.
Her hadde de disse automatiske båndene hvor plastboksene kommer på et bånd under.. hvis de kommer, da. Fikk nå stablet det jeg kunne oppi noen plastbokser, mens jeg ventet flere. Det hjalp jo ikke at hun bak meg kapret en boks, sånn at vi begge måtte stå og vente, istedenfor at jeg kunne gått videre, mens bare hun hadde måttet stå og vente ^_^
Til slutt var jeg gjennom, og jeg fant noe jeg faktisk aldri hadde funnet på Arlanda før - loungen
Viste BP, og bestemte meg for å "klare meg" med business-loungen, og lot tyrkerkortet ligge. Det var tydeligvis riktig valg, for en som kom og satte seg ved siden av meg, kunne fortelle at han hadde vært der inne først, og valgt å gå inn i businessdelen istedenfor. Nuvel.
Litt mat og brus ble inntatt. Cola-dispenseren gikk midlertid tom, men Sprite var også godt. Satt ellers og slappet av og nettsurfet litt, og jaggu meg var man ikke litt kreativ også
Klokka ble etterhvert såpass at jeg følte for å gå til gaten - som vanlig med aaaalt for god tid da jeg kom fram. Jeg hadde midlertid fått med meg at flighten hadde vært utsolgt noen dager i forvegen, og jeg håpet litt på at de kanskje kom til å spørre etter noen frivillige til å ta en voucher og en natt på Radisson Blu SKy City eller noe sånt
Det var nok av folk ved gate, og mange hadde nok boardingkort uten setenummer, siden de var framme og gaten og maste. Nok til at den ene SGH-ansatte tok mikken og ba alle som ikke hadde fått tildelt sete om å vente. Det ble ikke spurt etter frivillige, så jeg fant vegen ombord i LN-RGG, som har flydd for SAS siden mai i fjor, og fant sete 6F. Fikk fort selskap av et noe eldre ektepar, som bl.a. satt og leste Aftenposten sammen. Så nesten litt søtt ut ^_^
Flyet ble fullt, og noen hadde igjen boardingkort med samme nummer på. Kunne midlertid se at det ene boardinkortet som ble båret ut hadde Aeroflot-logo, så mulig det var noen som hadde sjekket inn hos de i Russland, og fått tildelt sete av de, og noe hadde surret seg bort.. eller noe. Kunne etterpå høre diskusjonen et par rader bak meg om at: "Når noen booket et sete pået fly, så kan vel ikke noen andre bare gå inn og booke det samme..? Vi må vel bare konstatere at sånn er det". Nuvel. De kom seg til Oslo begge to.
Vi kom oss avgårde omtrent på rute, og fant vegen til OSL.Kan ikke huske at det skjedde så voldsomt mye, annet enn at det ble annonsert at vi hadde landet før rute - hele to minutter i følge sas.no.
Vi landet uansett rundt 19:40, og bussen hjem til meg går 18 over, så da hadde jeg jo akkurat passe med... *sjekke Ruter-appen* Ah. Den gikk ikke den timen, nei. Da hadde jeg KJEMPEgod tid. Da ble det faktisk en tur innom tax-free, som jeg strengt tatt ikke kan huske når jeg var sist. Det ble litt M&M, noen biler, og litt øl. Ølutvalget så forøvrig ikke ut til å være så galt, bl.a. litt utvalg fra Nøgne Ø, for de som liker sånt.
Kom meg gjennom kassakøsystemet, som var nytt for meg. Savnet de gamle kassene, der man ofte kunne finne en kasse med lite kø litt baki-borti der borte i hjørnet. Nå var det alle gjennom den samme køen, som forsåvidt gikk greit unna. Vel ute derfra, var det å komme seg ut gjennom tollen. Med så god tid som jeg hadde, var det nesten så jeg "håpet på" å bli stoppet, bare for å få slått ihjel litt tid. Det skjedde ikke. Vel ute var det nok en gang ikke en drøss med folk som ønsker meg velkommen med ballonger og flagg og sånt (og, strengt tatt, jeg hadde nok begynt å lure om det hadde skjedd). Slo i hjel litt tid med noen boller og en cola, resirkulerte litt av nevnte cola, og gikk etterhvert og satte meg ute, for å kunne se når bussen dukket opp. Ja, hvis det ikke var for at ei som kunne ha lignet på en slankere utgave av Charter-Hilde fikk det for seg å råkline med typen sin, midt i synsfeltet mellom meg og bussholdeplassen. "Neida, bare klin dere. Jeg bare ser etter bussen min, jeg".
Bussen dukket uansett opp, og jeg fikk sitte på til Rød. Rød er verdens minst senrale bussholdeplass, og er der enkelte av 838 sine avganger snur når deføler for å ha bare en sjåfør på jobb (den rekker akkurat Rød-OSL-Rød på en time), og den siste kilometeren hjem må tas til fots. Sånt er gøy når man kommer litt sliten hjem etter tur
Jeg kom meg uansett hjem, og var veldig enig om at det var en fin tur.