God morgen fra Lommedalen. Aj, Aj, Aj det er bare -10 hærlige grader og skulle det bli enda kaldere, tar man bare på seg mer klær. Det er ikke dårlig vær, bare evnen til å ta på riktig klær heter det. Noe helt annet en BKK der det er meldt 34 og man egentlig ikke kan gå i noe mindre klær.
Vannlekkasjen på badet, som vi fant da vi kom hjem på søndag, var lett å finne, det var tilkoblingen til utekranen som hadde tatt kvelden. Dette er av typen som sitter på innsiden av veggen, og så er det en lang stang til selve bryteren på utsiden. Da vi hadde lav innetemperatur da vi var bortreis, det er liten luft sirkulasjon der og den lange stangen i krana fungerte som kuldeleder, klarte altså denne kranen å fryse. Dermed måtte jeg ut i garasjen for å hente verktøy. Problemet var at smeltet sne hadde fått gummilisten i bunnen av garasjeporten til å fryse fast i bakken, vi fikk ikke porten opp. Da måtte vi koke opp det lille vannet vi hadde, for å få tinet isen, etter 3 fulle vannkokere, en del jobbing med is hakke og litt jobbing med en hårføner, fikk vi porten opp, det tok ca 3 timer, så klarte jeg å få løsnet kranen, som vi tok med til Megaflis på Billingstad. Kranen må byttes, så da kjøpte vi heller ett endestykke, som stopper alt vann, så får vi bytte kranen til våren. Vi har ikke noe behov for hagevanning nå.... Da jeg kom hjem fra Megaflis, fant jeg ikke gjengeteip, så tirsdag morgen var det en tur til Biltema for gjengeteip. Jeg kjøpte også en ny 24mm fastnøkkel, som ble kappet i 2 så det er lettere å få skrudd, under skapet, jeg trenger bare lang 24mm på den siste taitingen. Vi oppdaget da at den "proppen" vi hadde kjøpt, ikke passet 100% så da ble det ny tur til Megaflis, for å bytte, til ny propp. Den nye proppen passet som hånd i handske og med gjengetape, var alt i orden på 5 minutter til en kost av 59,90 for propp og 14,90 for gjengeteip.
I går var vi, sammen med svigers, hos mine foreldre og spiste, etter mitt ønske, koteletter, med kokte poteter, surkål og tyttebær. Etterpå viste vi bilder fra turen, og fortalte hvordan vi hadde hatt det.
I dag er planen å rydde i garasjen og å hente min Nissan Leaf, som har stått i garasjen til konas venninne under ferien. Bagasjen vår har stått på terrassen siden vi kom hjem, for å ta liv av mulige skadedyr, men i dag kan vi vaske klærne, så det blir nok litt indretjeneste også. Til middag blir det nok, som på mandag, enda en Pizza Grandiosa.
Ha en trivelig, og produktiv dag du også.