• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Glad torsdag:-)

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God morgen fra Ris. Nespresso og nyheter før jeg setter kursen mot Hamar og dagens møter. Hjem til Oslo i ettermiddag. Til middag blir det «dagens husmann» på Smalhans. Ha en digg torsdag du også.
 
God morgen fra Hvalstad. Planleggingsdag i barnehagen, så her venter jeg bare på modern skal dukke opp, så jeg kan sette meg på sykkelen og tråkke avsted til jobb. Ha en fin dag
 
God morgen fra Grønland. Ser faktisk ut til å bli 5 dager på kontorkontoret denne uken. Slowly back to normal... Friskere morgen temperatur om dagen, men fortsatt greit på ettermiddagen. Ble fish & chips og et par utepils på Vulkanfisk i går. Ingen store planer for dagen eller resten av uken. Ha en finfin torsdag[emoji3]
 
God morgen fra hjemmekontoret, klar for første digitale møte med 4 andre personer. Ingen flyplaner i september, alt er utsatt for min del.

Jan
 
Morn fra hjemmekontoret. Avlevert siste bryllupsgjest på stasjonen nå i morges, så nå blir det endelig litt fred og ro hjemme. VPN er kranglete så da blir det litt kaffe og Flyprat på morgenen.
Etter at man har jobbet litt så skal man skru sammen en ny PC, det vil si, om man faktisk får noe å skru det sammen i. Det klarte de ikke å levere samtidig på tross av at alt var i samme bestilling. På den andre siden, så mååå man ikke putte ting i kabinett for at det skal virke
 
Morn fra Forus. Godt i gang med dagens økt. Så blir det ut på noen boligvisninger i ettermiddag. Absolutt ingenting som tyder på at man skal ut å fly på en stund heller. Hadde vært greit å fått en bekreftelse på at turen til Israel i oktober ikke blir noe av. Time will show. Ha en fortsatt fin dag forumister!
 
G`mårnings fra gamlekontoret på Sola.
Nytt vtc møte i dag, men mindre krevende enn i går regner jeg med.

Ha en fin fin torsdag :)
 
God morgen fra Lillestrøm. Sitter og venter på at noen skal komme for å gjøre siste runde med skjeggkreutdrivelse fra Sameiet vårt. Bare 50 minutter forsinket enn så lenge. Grompf.

Deretter bærer det inn til siste bortekontordag denne uken.

Ha en fin en
 
Mårn fra hjemmekontoret.
Det er definitivt slutt på varmen. Nesten så man må sette på panelovnen jo.
Jr har vært på overnattingstur på en holme utenfor byen her med klassen sin, så han skal hentes sånn midt på dagen. Spendt på hvordan den natta i gapahuk har vært.

Ellers ikke de store planene for dagen, og reiseplaner er det nada av..... Er jo like før man regner en tur på butikken for en "stor reise" jo......

Good day!
 
God morgen/formiddag fra Orkland.:)

Kjølig temperatur her også, men været er om ikke annet ganske så greit.

Her ventes det på at sotnissene( aka feierne ) skal komme på besøk. Kjekt at de kommer, men jeg fyrer jo så og si aldri. Forrige vinter ble det tent opp høyst 5 ganger på 4 måneder. Nåvel, der trenger nok penger i kassa, så man må vel bare se til å betale uansett.

Naboene er ellers reist på bobil-tur og blir borte til søndag. Dermed er man innleid som bikkje-passer, så da blir det nok en anseelig mengde skritt resten av denne uken også.

Ha en god en.:)
 
Sitter og venter på at noen skal komme for å gjøre siste runde med skjeggkreutdrivelse fra Sameiet vårt.

Artig sameie. Både skjeggkre og elefanter.

Her ventes det på at sotnissene( aka feierne ) skal komme på besøk. Kjekt at de kommer, men jeg fyrer jo så og si aldri. Forrige vinter ble det tent opp høyst 5 ganger på 4 måneder. Nåvel, der trenger nok penger i kassa, så man må vel bare se til å betale uansett.

Nå bor jeg i leilighet, så det der er tjenester jeg ikke benytter meg av, men er feieren en man "må" betale for, og de kommer uansett, eller er det valgfrit? For jeg syntes ikke det hørtes veldig økonomisk ut å betale bare fordi at "de trenger penger"?

God torsdag fra jobben.

Dagens rant går til et kjempestort firma med navn som rimer på "Losten".
Greit nok at de nå leverer i kassa mi henholdsvis tre og to dager annenhver uke. Men når den pakka som havnet på Lørenskog natt til mandag ikke havnet i kassa mi på mandagen, så venter man til onsdagen, og så dukket den ikke opp da heller, så man fyrer av gårde en melding i Messenger på torsdag for å høre om man kanskje får pakken på fredag...

Samtidig har en pakke på veg med den svenskeide konkurrenten med blå logo ligget på en COOP Extra i to dager nå etter at den ble levert inn der av avsender.

Forøvrig passe jobbmengde i dag, sammenlignet med i går. Kanskje jeg kommer meg hjem klokka 16? Og ikke får nok en colasprekk?

Ha en god en. Snart helg nå :)
 
Hei fra skauen. Noe er det mailet nok og jeg stikker ned til byen for en lunsj med noen kollegaer.

I kveld blir det ut på middag med noen herlige venner fra Dubai-tiden og hadet til en av gutta skal komme seg "hjem" i morgen til DXB - føler det blir en stund til han lett kommer seg til Norge igjen
 
God forettermiddag fra sør. Den firbente har vært til EU-kontroll, og man får stadig vite at hun er å regne som en sovjetisk kvinnelig atlet i at hun er å regne som minst like stor og sterk som sine mannlige venner. Kontroll likevel passert med glans, så da er alle fornøyd.

Ellers er været litt mer som det skal være på solkysten, mulig man må rusle ned i byen og avlegge moderen fra India et besøk for litt middag senere. Ha en fin nesten-fredag!
 
God forettermiddag fra sør. Den firbente har vært til EU-kontroll, og man får stadig vite at hun er å regne som en sovjetisk kvinnelig atlet i at hun er å regne som minst like stor og sterk som sine mannlige venner. Kontroll likevel passert med glans, så da er alle fornøyd.

Ellers er været litt mer som det skal være på solkysten, mulig man må rusle ned i byen og avlegge moderen fra India et besøk for litt middag senere. Ha en fin nesten-fredag!



Interessant husholdning du har ...... :lol:

G’morgen. Rene Florida her om dagen. Luftfuktighet rett under ‘flytende’...

Bøtteballett på gang så her må det preppes. Bikkjemat må også lages. De gutta lever godt ....

Innimellom alt dette må hjemmekontoret fyres opp ...
 
Interessant husholdning du har ...... :lol:

G’morgen. Rene Florida her om dagen. Luftfuktighet rett under ‘flytende’...

Bøtteballett på gang så her må det preppes. Bikkjemat må også lages. De gutta lever godt ....

Innimellom alt dette må hjemmekontoret fyres opp ...

Var nå mer ment som at hun er bygget som en tanks:lol:
 
Var nå mer ment som at hun er bygget som en tanks:lol:



Hm, ja .... [emoji151]


Og på 1, 2 ,3
Så har hun festet sitt grep
Vist slikt kan kalles hun?
Hun er på størrelse med en liten traktor og heter Gunn
Hun er kretsmester i allt som er tungt og skal hives langt
 
Back
Top