Flyplass Hotel ved EVE Lufthavn

Hotellrom passer vel helt greit innenfor de målene man får i en slik modul, så det er ikke gitt at det trenger å bli dårlig. Mye bygges i moduler nå til dags, uten at standarden blir dårligere av den grunn.

Til den bruken her passer målene helt sikkert greit. Ja mye i dag bygges med moduler, og kvaliteten på det behøver ikke å være dårlig. Men i dette tilfellet er det den billigste løsningen som er valgt, og med tanke på at dette settes opp litt nordpå så håper jeg det er gjort noen forbedringer i forhold til standarden.
 
For de interesserte så hadde G Travel Getaway Vesterålen en høyst uformell anmeldelse av flyplasshotellet på deres Facebook side i går

"Hotellet har alt en kan forvente av et flyplass hotell. Gunstige priser som inkl frokostbuffé (fra kl. 04.00!) og ikke minst en deilig kveldsbuffet (til 22.00). WiFi, treningsrom, konferanserom og flott "Nordlysbalkong" gjør sitt til at dette er et hotell vi varmt anbefaler!."

For bilder se @gtravelvesteralen på FB
 
Det første jeg tenkte da jeg så brakkehotellet var at dette er bygd for å fungere som flyktningmottak.

Ett av problemene med hotellet er at det er litt for langt unna flyplassen til at det er i gangavstand. Man vil ofte trenge egen brøyting(over dobbelt så mye nedbør som Gardermoen) og transporten til hotellet er det få andre i nærområdet som vil trenge. Det betyr at flere må jobbe med transport bare for dette lille hotellet tidlig om morgenen og det vil ikke være tilgjengelig på kort varsel. Og som nevnt er det særdeles lite å se og gjøre i nærområdet. Det tar kun 10 minutter å kjøre til Bogen hvor man allerede har hotell rett ved hovedvei, sjø, befolkning og litt mere infrastruktur.

Det er i tillegg allerede planlagt et nytt og større hotell i gangavstand til flyplassen hvor det også er planlagt shoppingsenter, bilutleie, turistinfo, parkeringshus, treningssenter, resturant, fast food, pub, 25 serviceleiligheter(et tall som ikke er tilfeldig valgt....) og ikke minst konferansesenter. Mangelen på møterom er jo skrikende for flyktning.... eh... lavprishotellet som akkurat har åpnet.


hotell2-768x388.jpg



helsesenter_hires-768x558.jpg



Servering_hires-768x457.jpg



konferanse3-768x383.jpg


Serviceleilighet:
serviceleilighet-768x372.jpg


airportcity-768x543.jpg
 
Last edited:
Hvor er det man har planlagt med ytterligere hotell og kjøpesenter nærmere terminalen? Er det på området som i dag brukes til langtidsparkering(privateide og billigste parkeringen på EVE)?
 
Back
Top