• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Erfaring med Swiss?

Satt i 5A på ZRH-SFO og ORD-ZRH nylig. Minikabinen er i mine øyne langt å foretrekke fremfor hovedkabinen. Jeg opplevde ingen støyproblemer fra galley/latrine. Reiser man alene, er selvsagt 4A vinneren.

Smaken er som baken...
Har reist både med A330 (til Miami i fjor) og A340 (Bangkok for en uke siden) og foretrekker helt klart hovedkabinen i business på begge flytyper. Minikabinen "Stübli" fremstår for meg som mørk og klaustrofobisk.
Anbefaler forøvrig K-oddetallsseter for mest privatliv og bredest plass om du reiser alene.
Tror uansett du ikke vil angre på noen av valgene da Swiss er noe av det beste man får i C-klasse :)
 
Takk for tipsene. Vi er to, hadde ikke trengt A+B om jeg reiste alene. ;) Har best inntrykk av minikabinen ut fra bilder/rapporter, men rad 4 er jo vært å foretrekke. Får plassere reisefølget i 5B (hun er ikke vant til business, og blir sikkert fornøyd uansett :p).
 
Vet ikke hvor mye det betyr, men babyer i Business plasserer som regel på rad 6 hos Swiss. Hadde selv en tur ZRH-BOS i Business med junior (vi hadde 6D+G), da hadde vi babyer rundt oss på 6A og 6K også.
 
Har en tur med Swiss 333 i C ZRH-JFK om et par uker, er det noe man bør være tenke på i forkant? Er det verdt å stille alarm 24h før avgang for å prøve å lure til seg 4D+4G?
 
Back
Top